Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hohhoi... Lapsista ja vahdeista (ov)

Vierailija
09.03.2012 |

Sukulaisella ja hänen puolisollaan olisi tänään iltamenoa ja tämä sukulainen kysyi lapsenvahdiksi (9-vuotiaille). Isovanhemmat eivät pääse kuka mistäkin syystä.



Sanoin että jos ei ketään muuta saa, niin voin harkita (mullakin ois aika paljon tekemistä ja 2-vuotias lapsi, joka saa tänään rokotteen, josta tuli viimeksi tosi kipeäksi).



No, tämä sukulainen sanoi jo eilen, että on sitten itse kotona, koska hänen lapsi EI HALUA muita vahtimaan! :O

Nyt kyseli vielä mua viestitse ja minä kysäisin vastaan että onko kysynyt "Pirjoa" (yhteistä sukulaistyttöä), niin vastaus oli: "En ole kysynyt kun lapsi ei halua, olen sitten itse kotona."



Haloo!!! Eikö tää mee jo liian pitkälle? Lapsella on jo kaveri yökylässä, minä en kyselisi siinä vaiheessa enää, että kenet lapsi mahdollisesti haluaisi heitä vähän silmällä pitämään...! :O

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme viisi