Voinko sanoa miehelleni että on surkea seksikumppani?
Kun aina varoitellaan ettei miehelle saa sitä sanoa tai muuten se menettää itseluottamuksensa ikiajoiksi, saa traumoja jnejne.
Mutta kun se ON huono: itsekkäästi vain nylkyttää ja kun on saanut niin menee samantien pesulle ja nukkumaan. Sitä ei todellakaan kiinnosta saanko mä ja millä keinoin. Yleensä hoitelen itteni jälkeenpäin.
Toki meillä on pitkä suhde takana ja väsymystä ja kaikkea, mutta tuntuu että olen lähinnä...reikä.
Ja ennenkuin joku palstaviisastelija möläyttää että mitäs olet päästänyt ittes rupsahtamaan: olen ihan timmissä kunnossa joka suhteessa, myös alapää jumpattu lastenteon jälkeen tiukaksi ;)
Kommentit (10)
Aivan älytöntä olla toisen nautintojen täyttäjä ja itse jää ilman. Ja ihan sama vaikka olisitkin rupsahtanut, ei ketään saa silti kohdella vain reikänä.
Miten kehno seksi voi tulla yllätyksenä etenkään pitkän parisuhteen jälkeen?
Jokaisella on oikeus hyvään seksiin. Jos miehesi ei kykene parempaan, hanki toinen seksikumppani, mielellään nuorempi mies. Se kyllä kykenee ja viitsii, veikkaan.
jos haluat että teillä on vielä joskus jotain seksiä, kerro mieluummin mitä sen pitäis tehdä toisella tavalla että nauttisit enemmän
Jos haluat vaan eroon koko hommasta ja miehestäkin niin sitten säootniinsurkee on ihan ok
Ja toisaalta itselläkin himot toista luokkaa parikymppisenä.
Teimme lapset vähän vanhempina ja ovat vielä aika pieniä, joten ei nyt viitsisi tämän takia erota.
ap
Oleellista on se mitä sinä tahdot.
Mistä tykkäät ja mistä et.
Ei sun mies voi tietää että sua ei kiinnosta teidän seksi tuollasena, se on saattanut elää kuvitelmassa että toi on jees.
Oli se alussa vähän parempi. Ja toisaalta itselläkin himot toista luokkaa parikymppisenä. Teimme lapset vähän vanhempina ja ovat vielä aika pieniä, joten ei nyt viitsisi tämän takia erota. ap
eli osittain syytät miestäsi omien halujen ja halukkuuden laimentumisesta?
kulta kokeillaanko tätä näin(päin) ja teet itsekkäästi jotain itsesi hyväksi. tai sanot, että voisitko hyväillä minua sieltä tai täältä.
oma eksäni loukkaantui siitä, että puhuin seksistä ylipäätään, etenkin jos kerroin mistä pidän tai pitäisin. hän koki sen samantien arvosteluna, vaikka yritin hoitaa asian mahdollisimman hienovaraisesti. tai sitten hän haki vain tekosyytä sille, että käväisi seuraavaksi hommaamassa tallinnasta klamydian. no, se on eksä.
nykyiselleni sanoin heti alkuun, että seksistä sitten puhutaan ja paljon. ja aion esittää vaatimuksia ja odotan samaa myös mieheltä. tämän kanssa juttu sujuukin ihan hyvin.
ettet tietenkään voi semmoista sanoa, vaan opastaa oikeaan suuntaan. Mutta miehesi ei edes yritä olla hyvä...tietääkö tyytymättömyydestäsi? Harvat asiat ovat hivelleet itseäni kuten joiltakin naisilta erikseen saadut kaikenkertovat yksinkertaiset kiitokset seuraavan kerran tavatessamme, kun tiedän kiitoksen olevan hyvästä suorituksesta sängyssä. Vastaavasti yhtä kamalaa on miehen korvalle kuulla olevansa huono seksissä, mutta jos miehesi on täysin välinpitämätön niin jotainhan sinun on tehtävä asiantilan muuttamiseksi, Olisiko se kuitenkin tyyliin "en ole tyytyväinen meidän seksielämään" tms?
Ota oma elämä haltuun ja lakkaa olemasta pelkkä reikä. Miten se mies voi vaan itsekkäästi nylkyttää jos sä et anna ennenkuin oot valmis! Eli sano mitä haluat ja tee sängyssä sellaisia juttuja mistä pidät ;)
Meillä se on ainakin minä joka päättää koska ollaan siinä vaiheessa, että ukko "saa sitä reikää"! Ja kyllä se lisää miehenkin kiihkoa kun joutuu vähän odottamaan...ja yl. naisen nautinto saa miehen hullux. Me ollaan oltu yhdessä yli 20v. ja en ole edes timmi tai tiukka mutta saan kyllä miehen huohottamaan ja voihkimaan halusta ja pidän kyllä huolen myös omasta nautinnosta...
Äläkä oikeesti suostu tollaseen enää! Sulla on oikeutesi. Et tee mitään tyydyttääksesi miestä ennen kuin hän on valmis samaan.