Nyt lähtee tää maha! Kaikki vaatteet alkaneet istua huonosti tämän pirunmoisen
Kommentit (6)
Olen ilmeisesti perinyt omppuvartalogeenin. :( Painoindeksi ei kerro ulkomuodosta näemmä paljoakaan, olen normaalipainoinen mutta maha on jumalaton. Tulee ongelmaksi vaatteita ostaessa ja tosiaan kesällä hävettää liikkua ulkona, saati uimarannalla.
Harmi ettei tässä taida auttaa kuin liikunta.
Mitä kakkonen tekee mahansa pienentämiseksi?
eli sitä liikuntaa ja ruokavalion muutos. Mulla on ylimääräistä muuallakin kuin vain mahassa, mutta eniten juuri tuo etureppu häiritsee.
Käyn jumpassa kerran viikossa ja iltaisin kävelen reipasta tahtia (tulee hiki) 7 km. Aika ei oikein riitä enempään liikuntaan, vaikka haluja olisi.
Ruokavaliosta jätin ensiksi herkut pois (tietysti) ja vaihdoin täysjyvätuotteisiin. On vähentänyt ainakin turvotusta. Ja aamupalaksi syön nykyisin hedelmä-marjasmoothien ilman mitään ylimääräistä. Ja olen yrittänyt lisätä lautasmallissa kasvisten määrää.
Aika perusjuttuja, ei näillä ihan keijukaiseksi pääse, mutta jotakin saa aikaiseksi.
Kaksi kuukautta sitten aloitin aktiivisen kuntoilun ja jätin huonot hiilarit pois ruokavaliosta. 4 kg painoa pudonnut ja vatsa ei enää pullota. Vaatteet istuu paljon paremmin ja parempi mieli.
yritän syödä terveellisesti. Nyt alussa ehkä pari päivää easy diettiäkin, että saan laihtumisen käyntiin. Kyllä niin ottaa päähän tää läskimaha! Tsemppiä muillekin laihduttajille. ap
itseni syömään enemmän proteiinia, että lähtenyt olis todella rasvaa. Eli siis rahkaa, raejuustoa jne. hiilareiden tilalle. En karppaa, mutta haluan kadottaa rasvaa, en lihasta.
Mulla on jo hieman pienentynyt, aloitin 1,5 kk sitten. Pikkuhiljaa, mutta kesällä voin jo toivottavasti katsoa itseäni peilistä bikineissä ilman yökkäysreaktiota.
Tsemppiä!!