Puetteko lapsenne parhaimpiinsa päiväkodin kuvaukseen
Meillä on tytöllä ollut kaikissa tarhan kuvauksissa mekko, mutta ei "paras". Tyttö on itsekin halunnut aina pukeutua johonkin kivaan mekkoon.
Kommentit (6)
Otettiin vain ryhmäkuva jonkun hoitajan kameralla.
lempivaatteet, elleivät ne satu olemaan jotain ihan hirveitä rytkyjä. On kivaa, kun kuvasta sitten muistaa, että joo, kaksivuotiaana kaivinkoneet oli tosi in ja kolmevuotiaana dinosaurukset.
mutta ohjaan häntä kyllä pukeutumaan parempiin vaatteisiin. Esim. jotkut hyvät farkut ja vaikka kauluspaita. En antaisi mennä jossain college-asussa.
Tyttären vaatteet saan valita vielä itse, ja mekko-linjalla mennään! En nyt osaa sanoa, onko "paras" mekko vai mikä päällä mutta sen verran harvoin on sukujuhlia tms. että niitä juhla-asuja sitten ihan mielellään pukee lapsien päälle. Tulee niillekin enemmän käyttöä.
Joulujuhliinkin pistetään paremmat vaatteet.
Perus-päiväkotivaatteilla mennään muuten, joten kiva pukea lapset joskus paremmin.
Paremmat vaatteet (oli se sitten mekko tai hame + paita yhdistelmä) päällä muutta ei ne parhaimmat. Ne on sitten häitä yms. parempia juhlia varten.