Parfyymit eli hajuvedet, missä tilanteessa käytät ,
koska niitähän mainostetaan seksikkäiden mallien avulla, ja joulunaikaan ne on mainosten mukaan naisen toivelahja. Niitä on laivojen ja lentokentän myymälä pullollaan.
Itse niistä tykkäsin nuorena, mutta en enää yhtään. Töissä en voisi käyttää, ja mitään sellaista muuta menoa ei ole, mihin sitä tarvitsisin. En ole huomannut niiden tuoksua julkisissa työmatkoilla, ja vaikka olisi, ei se mua haittais. En silti osaa itse käyttää.
Kommentit (3)
arkituoksut, juhlaan vähän vahvempaa, kesällä kesäisempää. Ei mitään hirmukalliita tuoksuja...Guerlain, Sergio Tacchini jne.
Joka päivä vaikka olisin vain yksin kotona. Versacen tuoksuja tällä hetkellä enimmäkseen. Muutama raskaampi parfyymi iltakäyttöön on sitten erikseen.
päivittäin käytän Cleanin tuoksuja, pidän niistä kun ovat niin puhtaan raikkaan tuoksuisia. Sitten voimakkaampia jos menen johonkin iltarientoihin.