Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ollaako me jotenkin erikoinen perhe, kun...?

Vierailija
15.02.2012 |

vähissä rahoissa olevat ystävämmekin ovat viemässä lapsiaan hiihtolomalla ties mihin maksullisiin aktiviteetteihin ja me ei? Heillä olisi samat mahdollisuudet kuin meillä nauttia ilmaisesta luonnon lumesta, mutta ei, kyllä sen täytyy olla laskettelurinne!



Onko meidän lapset aivan nyhveröitä, kun heille riittää vauhti pulkkamäessä ja murtomaasuksilla? Ja omin jaloin mäkeä ylös. Rinteen ravintolareissun korvaa mukaan otetetut eväät nuotiolla jne? Ilalla on kiva käpertyä kotiin lukemaan kirjaa, pelailemaan pelejä ja ehkä tavata ystäviä, jos he vain ehtivät hiihtolomillaan. Lapset oikein odottavat rauhaisaa aikaa kotona. Teemme enimmäkseen kotiruokaa (yhdessä lasten kanssa!), mutta käymme varmasti myös ravintolasssa lounastamassa oikein pitkän kaavan mukaan, tämän kotonalomailut ohella.



Rahasta ei meillä ole puutetta. Meille vain elämyksiksi riittää nämä kotoisemmat jutut. Viime lomalla reissasimme, mutta jotenkin tuntuu siltä, että joidenkin täytyy reissata aina, kun on lomaa oli varaa eli ei.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
15.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

teidän kaltaisia on erittäin paljon, vastaavasti on paljon niitä, jotka nauttivat reissaamisesta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla