Vihdoinkin Mika nimettiin BB:ssä!
Vaikka tää ei ookkaan paras foorumi tälle niin pakko kirjottaa.. Tätä on odotettu! Mika on pelottava ja sillä on huono huumorintaju, se on todella laskelmoiva jne. jne. En oo ikinä ennen vielä äänestänyt, mutta nyt on kyllä pakko että se saadaan ulos
Kommentit (28)
osallistuivat muutkin talon miehet. Mitä hemmetin väliä sillä on, minkä näköinen entinen hoito on sen jälkeen? Huomaa miesten nuoruuden.
Mies joka vähän naureskelee sille, että on ainakin kaksi lasta jossain olemassa (lomaromansseista) niin joo... En ainakaan kovin vastuulliseksi isäksi sanoisi.
Pelottava? Kaljunko takia? Agressiivinen? Enpä ole huomannut, ei minusta. Ja entäs perttu, minua ainakin kyllästyttää se vääntely ja hölöttäminen.
on se parhaan näköinen, mutta mielipiteet ja sotahulluus ja naisten arvostelu ärsyttää... terhi, tiina tai perttu voittoon!!
Vierailija:
on se parhaan näköinen, mutta mielipiteet ja sotahulluus ja naisten arvostelu ärsyttää... terhi, tiina tai perttu voittoon!!
sotahulluus??? voitko käsi sydämmellä sanoa ettei muut miehet ole kiinnostuneet sodasta? ellei sitten ole vähän erityylinen mies...
naistenarvostelu??? voitko käsi sydämmellä sanoa ettet itse arvostele miehiä? ja luuletko todella tietäväsi mitä miehet puhuvat keskenään normaalisti ilman naisia??
PERTTU POIS
sotahullu koska on ollut rauhanturvaajanakin pyssyn kanssa ja kertoilee armeijajuttuja koko ajan..joojoo puhuu muutkin miehet, mutta mä en vaan tykkää mikan tyylistä puhua niistä asioista.
ja arvostelee toki muutkin miehet naisia, enkä väitä tietäväni mitä miehet puhuvat keskenään, mutta mua ärsyttää juuri mikan tyyli vanhimpana miehenä puhua asiasta, eikä se tarvitse enempää perusteluja.
Minulla on oikeus mielipiteeseeni ;)
HUomaa kyllä miten tajus viime äänestyksessä viimetipalla että " voihan visnu olis pitänyt antaa äänet Pertulle, kun sehän voi pärjätä paremmin tässä loppu metreillä kuin mä" . Hieno veto BB:ltä se tupakointi kielto! Vähän vettä myllyyn... nähdään Mikan todellinen luonne!
Vierailija:
15 ihana tuo " sotahullu" ;DD sitähän RAUHANturvaajat on ;)
Muakin on alkanut ärsyttää Mika. Alkuun pidin. Molemmat talon naisista antoi Mikalle 2 pistettä. Syynä kännikäyttäytyminen ja terhin mielestä " joku peli" , ei osannut sen tarkemmin sanoa, siinä jätkässä vaan on jotain outoa. Samaa mieltä olen, eikä sille perusteluja sen enempää osaa kertoa.
Nauratti muuten eilen kun luin BB:n sivuilta keskusteluja. Tiina taitaa nyt pudota. Moni oli sitä mieltä, että Tiina on minäminäminä-tyyppinen 10-vuotiaan tasolle jäänyt kakara. " Talon naiset eivät ole ollenkaan samaa tasoa kuin miehet!" Aika hauska mun mielestä ottaen huomioon kaikki pieru- ja vilautusjutut :-D
esim se että mika ei pahemmin kiroile on tosi hyvä tapa...vaan käyttää tuota omaa sanaansa: visnu!!!!
ja jos minä olisin samanlainen aina kun silloin ku ei oo tupakkaa niin mulla ei olis ystäviä! eikä ketään muitakaan kattomassa mun kiukuttelua!!!
Ja toisaalta outoa arvostella että Mika pelaa jotain peliä. No hei, eiköhän se ole koko jutun ideakin?! Ja sekö tekee takinkääntäjän että olisi sittenkin tehnyt mieli muuttaa antamiaan pisteitä? Ei minusta. Ja tuo tupakkakielto on typerä koska se koskee käytännössä eniten vain Mikaa, no, myös perttua, mutta sehän on lakkoillut muutenkin.
Terhi suihkun kautta kotiin. Kauheaa narinaa ja vetistelyä, selän takana puhumista ja hermoilua.
Neutraalimmat tyypit talossa on Antti ja Tiina. Antti on vaihtanut " leiriä" aina sen mukaan miten sen kavereita on tippunut, aluksi kun sen roikkuminen Hannakanan kanssa ärsytti, samoin Minnan kanssa nysvääminen, mutta nyt se on parantanut kun ne molemmat on lähteneet. Tiina on muuten vaan kitisijäprinsessa.
Aluksi se oli musta hauska, mut loppua kohden on alkanut ärsyttää se yksinkertaisuus..
Muutenkin huvittavaa, miten ihmiset arvioivat muita vain näkemänsä perusteella...
sellaisesta namupalasta, joka on naisista turvallisen oloinen, mutta joka sitten vaan yhtenä päivänä viinapäissään antaa nyrkin heilua, kun vähän keittää yli. Pois pois.
Rauhanturvaajista: Suomesta on kuitenkin aika iso harppaus lähteä tuosta vaan esim palkkasotilaaksi muiden maiden armeijoihin, joten rauhanturvajoukot ovat luonnollinen kanava niille, jotka haluavat heilua pyssy kädessä maastopuvussa (= sotahulluille). Jos on niin rauhan kannalla, että haluaa siihen kantaa oman panoksensa, niin miksei toimi rauhanjärjestöissä? Miksi pitää turvata rauhaa asein? YK:n rauhanturvaajat ovat viimeaikaisissa konflikteissa joko itse sekaantuneet sotatoimiin tai sitten olleet täysin sotivien osapuolien heiteltävinä.
Jopa lapsia ovat raiskanneet ja mitäköhän meno on ollut ennen kuin näitä asioita ei samalla tavalla tutkittu.
Todellakin kuten tuo edellinen sanoi, Suomesta on vaikea lähteä palkkasotilaaksi esim. Ranskan Muukalaislegioonaan joten rauhanturvaajana olo on korvike niille jotka haluavat " sotaan" . Mikahan erotettiin rauhanturvajoukoista, minkäköhän takia?
Vierailija:
esim se että mika ei pahemmin kiroile on tosi hyvä tapa...vaan käyttää tuota omaa sanaansa: visnu!!!!ja jos minä olisin samanlainen aina kun silloin ku ei oo tupakkaa niin mulla ei olis ystäviä! eikä ketään muitakaan kattomassa mun kiukuttelua!!!
Vierailija:
sellaisesta namupalasta, joka on naisista turvallisen oloinen, mutta joka sitten vaan yhtenä päivänä viinapäissään antaa nyrkin heilua, kun vähän keittää yli. Pois pois.
Oletpa välkky kun teet tuollaisia päätelmiä ihmistä tuntematta.
Onko teillä muilla joku taito mennä ihmisen pään sisään tai jotain?
Äijää pystyy seuraamaan 24/7, eiköhän siinä jonkin kuvan saa muodostettua...