Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Miksi jotkut ihmiset ovat tehneet näistä vaaleista

Vierailija
05.02.2012 |

äänestyksen suvaitsevaisuudesta vs. suvaitsemattomuudesta tai homojen oikeuksista vs. perinteisestä perhekäsityksestä?



Ärsyttää jatkuvat kommentit esim. Facebookissa joista tulee selkeästi esiin mielipide että vain Haaviston kannattajat kannattavat esim. suvaitsevaisuutta tai ihmisarvoa yleensä. Ja nyt on sitten heidän mukaansa Suomen kansan suvaitsevainen osa hävinnyt ilkeitä, kylmiä ja välinpitämättömiä kokoomuslaisia vastaan.



Itse äänestin Niinistöä koska uskon mm. että vähävaraisista ja syrjäytyneistä huolehtiminen vaatii hyvää taloudellista toimeentuloa Suomelle ja siksi Niinistö on paras taloussuhteita ulkomailla hoitamaan jos vaihtoehtona on Haavisto. Presidenttihän johtaa ulkopolitiikkaa ja nyt tulee tarpeeseen Niinistön suhteet Euroopan talousjohtajiin ja se kokemus mikä hänellä siltä kentältä on.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
05.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Raha puhuu ja konservatiivisuus kukoistaa. Ja ihan tiedoksi: Hallitus hoitaa eu-politiikan ja presidentti ulkopolitiikan. Eli presidentti tarvitsisi tuttuja yk:ssa ja eu:n ulkopuolella. Niinistöllä ei ole yhteyksiä eikä verkostoa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla