mitä mun pitää tehdä jos tahdon tehdä vetoomuksen kunnanhallitukselle?
Eli mulla on asia jonka haluan otettavan oikeasti huomioon ja tiedän saavani kannatusta alueen asukkailta.
Mutta miten lähden tuota vetoomusta tekemään? En siis ole koskaan tehnyt tähän asti olen vain nimeä laittanut alle
Kommentit (4)
Keräsitkö mitään nimiä mihinkään?
Täällä olis kyse hidasteista
Aluetoimikunnan joku jäsen oli katsonut aluetta ja todennut, että vaaranpaikka on, ja vei asiaa eteenpäin. Kaupungin ukot oli käyneet katsomassa, ja todenneet ns.pimeän kulman ja vaaranpaikan kevyenliikenteen kannalta ( siinä valot on niin, että keveyn liikenteen väylällä olevia ei nää).
Hidastetta toivottiin aiemmin, mutta kuulemma bussilinjan takia sitä ei voi tehdä. Mutta levensivät yhtä liikenteenjakajaa hiukan, se hidastaa ainakin toiselta puolelta tulevaa liikennettä, ei voi hurjastella.
nettiadressin eräästä toisesta asiasta ja meitä oli n 10 ihmistä viemässä se kaupunginvaltuuston ryhmien johtajille. Ottivat vastaan, mutta aloitetta ei hyväksytty.
Joka esitti asiaa eteenpäin, ja nyt kaupunki aloitti lisävalojen rakentamisen läheiseen risteykseen. Olin aika yllättynyt asian ripeydestä. Näin Vantaalla.