Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Inhottaa, kun ääni alkaa värisemaan itkuisesti jos

Vierailija
25.01.2012 |

hermostun ja joituu selittämään jotain juttua esim. pieleen mennyttä työjutskaa. Ei satu usein mutta on silti kiusallista :(



Miten päästä eroon tällaisesta nyyhkyilystä?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
25.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ennen mullakin, mutta olen aika rohkea muuten ja kova puhumaan, joten olen päässyt sen yli. Mutta kun hermostun todella, mulla muuttuu ääni, menee sellaiseksi kurkkuääneksi (sama juttu muuten mun isällä). kannattaa harjoitella erilaisia konfliktitilanteita, käydä itsensä kanssa kotona ääneen keskusteluja, joissa ottaa vaikeat asiat esille ja "tappelee" vastapuhujan kanssa. myös kaikki reklamaatiot kaupoissa jne. harjoituttavat konfliktitilanteisiin.

Vierailija
2/3 |
25.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos esim. suutun ja yritän huutaa/sanoa tiukasti jotain. Saman tien nousee itku pintaan, tosi rasittavaa, kun ei voi edes riidellä itkemättä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
25.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

olen parikymppinen ja alkaa tuo itkuisuus menemään ohi jo.. ei kuitenkaan kokonaan. mulla auttanu paljon kun olen ollut töissä ja siellä on pitänyt olla oma-aloitteinen jne eli on joutunut keskustelemaan erilaisista asioista. olen aika ujo ollut ainakin ennen.