Aika mielenkiintoista
Nyt yhtäkkiä homoaloitusten määrä on nolla. Kävin täällä eilen illalla ja ihmettelin samaa. Heti vaaleja seuraana päivänähän Hommalla oli ketju "Älä päästä homoa kaappiin". Ja täällä oli aivan hirveä homopommitus. Nyt sitten uutisoidaan että persut on jakaanteet kahtia ja siellä vissiin osa on menossa Haaviston taakse. Ja homoälämölön määrä palstalla nolla. Että ilmeisesti homospämmäyskomento on peruttu?
Ja juu ei, törky ei suinkaan ole peräisin hommalta/persuista, ehei.
Kommentit (2)
kun ensin hommalla käsketään pitää homous framilla, mistä seuraa tolkuton homohaukkumisen tsunami täällä, ja siten kun siellä yhtäkkiä mennäänkin Haaviston taakse, ei yhtään homoaloituksia. Ihan käsittämätöntä miten kenellekään voi tulla homma ja persut mieleen?
miten tästäkin nyt sitten joku on tehnyt jonkun persu sitä persu tätä hommafoorum jne
ennen kuului intelligentsiaan kritisoimalla persuja, nyt siihen solahtaa äänestämällä haavistoa
luojan kiitos suurin osa suomalaisista äänioikeutetuista on ihan järkiporukkaa ja tekee äänestyspäätöksen ihan ilman facebook peutuksia yms karnevaalia
ugh