Kamalaa!!! Olen jo 34v ja tosi kova
vauvakuume vaivaa.
Lapset on tehty alle 30-vuotiaana, kuten pitikin.
Onko tää vain jotain kriisiä, eihän tarvi antaa periksi? Ihan oikeesti, ei voi enää tässä iässä jaksaa...
Kommentit (11)
Yli 30v on jo vanha vauvahommiin (varsinkin ekakertalaiset).
Miksi siis muka kuumeilen?
ap
Ehkä sen takia olet jo tuossa iässä niin väsynyt.
olethan vaikka kuinka nuori? miten ton ikäinen voi tuntea itsensä vanhaksi? hah haa
mä sain ekan lapseni 17v ja viimosen 33v ja nyt oon pikkasen vaille 40v ja edelleen hyvässä kuosissa ja kunnossa,jos vielä haluisin vauvan,luulen että ei ois mitään ongelmaa.
Pitääkö tehdä lapsia?!? Sehän on ihan sun luonteen heikkoudesta kiinni, jos joku ääni sisälläsi pakottaa tekemään lapsia.
mukamas;) Nyt oon raskaana kun vauvakuume pääsi yllättämään. Ihan samalta tuntuu raskaus kuin sillon kuusi vuotta sitten;) Yhtään en ole liian vanha. Kauhea elämä jos 35 vuotias on vanha yhtään mihinkään;)
Täällä 42 v, ensimmäistä odotan ja tähän asti ei ainakaan mitään jaksamis- tai muita ongelmia. En itse asiassa tunne itseäni missään mielessä väsyneemmäksi tai sairaammaksi tai hitaammaksi kuin kaksikymppisenä vielä.
Täällä 42 v, ensimmäistä odotan ja tähän asti ei ainakaan mitään jaksamis- tai muita ongelmia. En itse asiassa tunne itseäni missään mielessä väsyneemmäksi tai sairaammaksi tai hitaammaksi kuin kaksikymppisenä vielä.
niin vielä;) ootas ku ipana syntyy. siinä vaiheessa kun on puolet (ehkäpä jo enemmän) elämästään omistanut vain itselleen ja ehkäpä toiselle AIKUISELLE niin voi se vauva aika tuntuakin raskaammalta.
mutta en kannusta teiniäitiyttä tosiaankaan. en edes äitiyttä alle 20w:nä.
en kannusta äitiyttä ollenkaan kun tarkemmin miettii.
t. yhen kersan äiti
Mut otsikon perusteella aattelin, et tää on joku pornoviesti.
... ja tietysti innokkana klikkasin auki... ;)
moni tekee vielä 40+ lapsia