Muita , joita Novan Samuli Aaltonen ärsyttää?
En pysty yhtään kuuntelemaan. harmi kun tulee just tähän aikaan. Tulisi vaikka kello 22 jälkeen. Pakko vaihtaa kanavaa.
Kommentit (32)
rasittava ääni. Ja tuntuu että sillä on aina kamala "kiire" puhua.. En jaksa kuunnella,en.
pakko vaihtaa aina kanava heti samalla sekunnilla. Ainut asia, joka mua on tämän vuoden puolella ärsyttänyt...
En kykene kuuntelemaan radiota jos se ääliö siellä pauhaa. Ääni ja sen jutut on jotain niin kamalaa etten muuta tiedä. Paitsi ehkä SuomiPopin uusi aamukolmikko.
Työssä joutuu kuuntelemaan. Musiikki ja muka pirteät juontajat -huh-huh.
Samuli on sanavalmis, viiltävän terävän artikulaation omaava radiopersoona. Pidän erittäin paljon Samulista. Nykyään ainut ohjelma, jonka takia Novalle kello 12:00 jälkeen käännän
Samaten, nytkin kuuntelen Samulia Dubaissa netin kautta!!!
Ärsyttävä sössöttäjä.Ei pysty kuunteleen yhtään!
Ihana ääni! Taitaa olla aika nuori?
[quote author="Vierailija" time="30.06.2014 klo 16:56"]
Ihana ääni! Taitaa olla aika nuori?
[/quote]
vanha äijä
Täytyy olla melkoinen piimähermo joka yleensä jaksaa kuunnella radiojuontajia kun yrittävät olla ajan hermolla, kertovat omia niiin tärkeitä juttujaan mitä sattunut sekä sitten että katso ja kommentoi meitä Instagrammissa ja facebookissa. Niin tyhjää ja typerää. Tietenkin oletetaan että kuuntelijat ovat aivan samanlaisia, niin silloin se toimii. Kaikille muille jutut ovat kärsimys.
ainoa juontaja, jota novalla viitsii kuunnella. jutuissa jotain järkeä. suhtautuu asiallisesti, mutta kriittisesti asioihin. ei hauku eikä nolaa ketään.
jotku arttu harkin ja ile jokisen hehehee, hahhahaa, käkkäkää pilkkanaurut ja tyhjänpäiväiset vänkytykset ei paljo nappaa! artullakin on käkkäkää naurua tiedossa, jos joku jotenkin haukkuu tai mollaa tai arvostelee, virkamiehiä, politikkoja, poliiseja.... mut on varmaan ite esimerkiks ensimmäisenä pyytämässä poliisilta apua, ku jotain sattuu. jutut on jotain sitäluokkaa, et "paskoja noi poliisit"... seuraavassa käänteessä" ei oo poliiseja paikalla ku tarvitaan"! "pyrokraatti virkamiehet on ihan pöllöjä"... seuraavassa käänteessä " ei oo tarpeeks virkamiehiä hoitamassa juttuja". tällasta hömppäkuuntelijoiden suosionkalastelua ei ikinä kuule samulilta!
samulia vois kuunnella vaik kokopäivän jos ois aikaa. KIITOS SAMULI!
[quote author="Vierailija" time="19.01.2012 klo 13:50"]Samuli on sanavalmis, viiltävän terävän artikulaation omaava radiopersoona. Pidän erittäin paljon Samulista. Nykyään ainut ohjelma, jonka takia Novalle kello 12:00 jälkeen käännän
[/quote]
Samaa mieltä. En voi sietää Minna Kuukkaa tai Sari Seppälää..
Ymmärrän Aaltosta kohtaan esitetyn kritiikin eikä hän kuulu omiinkaan suosikkeihini,mutta ainut ihminen joka saa minut vaihtamaan kanavaa tai sulkemaan koko radion on Ile Jokinen. Vaikka syy onkin ikävä niin olen silti tyytyväinen että Elina saa nyt jutustella ilman Ileä.
Jos lauantain ja sunnuntain kuuntelijaluvut on korkeat se ei johdu juontajasta - samuli aaltosesta!!! Ei. Silloin vaan ihmiset ajaa viikonlopun reissuilta kotiin. Novalta tulee hyvää musiikkia kuten HH&Elli, Pink jne mutta kun samuli avaa suunsa on pakko vaihtaa kanavaa....ja pian kuulla jos tulee jotain musiikkia taas - kotimatkalla mökiltä.
Jos edelleen olisin vastuussa miljoonista mainoseuroista mitä olen hyväksynyt työssä - myös radioon, en ehdottomasti antaisi mainoksia sijoitettavan aikaan jolloin tuo ärsyttävä persoona on äänessä.
Sanokaa mitä sanotte mutta kaikki maksetaan rahalla - kaikki - myös radion toiminta palkkoineen ja sikäli peukkuni kääntyy alas Aaltosen suhteen areenalla!!
Ei ärsytä. Mutta ne kaks akkaa, Sari ja Annika ärsyttää niin paljon että vaihdan kanavaa heti kun ne tulee ääneen. Ihme huokailua koko ohjelma, varsinkin sen annikan puolelta..aaih jooh niinh..
Paras toimittaja ikinä. Olen kuunnellut jo vuodesta 1995 Samulin radiolähetyksiä :)
Ainoa toimittaja, jota voi Novalla kuunnella (toinen on Noora & Valtteri, tosin se laitettiin hyllylle viime keväänä, harmi...)
Ymmärrän kyllä, ettei Samulin persoonallinen ilmaisutyyli miellytä kaikkia. Voin kuitenkin sanoa, että Samuli on radiossa ihan oma itsensä, eikä esitä mitään. Tyyli on ollut samanlainen ihan alusta asti. Mulla on muuten tallessa nauhalla noita 90-luvun Kansakunnan kahvitunteja, jollei joku usko...
jonka Samuli juonsi kännissä?
Lähetys keskeytettiin varttitunnin jälkeen, kun juontaja sammalsi ja puhui omiaan.
Sen jälkeen ei Samulin juontoja em. kanavalla kuultu.
No mikä Novassa ei ärsyttäisi? En tiedä kyseistä juontajaa koska en ole enää aikoihin kuunnellut koko kanavaa. Mutta voin kuvitella että ärsyttää, niin kuin muutkin juontajat ja koko meininki sillä kanavalla :D