Rikosilmoitus: Tauskin Henna huijasi silikonitissit! :(
Hymy-lehti hankki Henna Peltoselle (entinen Tuominen) entistäkin suuremmat silikonirinnat. Henna sai tissit, mutta kieltäytyi kuvauksista. Rouva ilmoitti pääsevänsä itse helpommalla, kun rikkoo sopimuksen. Asiasta kertoo tammikuun Hymy.
Kaikki sai alkunsa siitä, kun alastonkuvaus sovittiin viikon päähän leikkauksesta. Tästä kaikesta laadittiin tarkka kirjallinen sopimus, jonka Henna hyväksyi jo lokakuussa hyvissä ajoin ennen operaatiota. Marraskuussa Henna marssi Tallinnaan Tiina Jylhän The Look -klinikalle ja sai haluamansa: 5,25 desin silikonirinnat.
Hymy varasi Hennaa varten studion, kuvausjärjestelijän, meikkaajan, kampaajan ja kuvaajan. Yllättäen Henna kuitenkin ilmoitti, ettei kuvauspäivä sovikaan, koska hänen suihkurusketuksensa ja kyntensä eivät ole valmiina. Tämän kaiken järjestämiseen Hennalla olisi ollut hyvin aikaa.
Seurasi melkoinen rumba, josta lisää tammikuun lehdessä. Henna puolestaan katosi Turkin-lomalle ja kertoi hankkineensa kuvauksista poisjäämisen vuoksi sairaslomatodistuksen. Sitä ei saapunut lehtemme painoon mennessä. Kuvaukset eivät toteutuneet, ja asia on nyt johtanut rikosilmoitukseen.
Hennan vai Hymyn puolesta??
Lähinnähän molemmat naurattaa!