Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko luvattu pakkasia/lunta tammikuuksi Helsinkiin?+valitusta säästä ja kysymyksiä äideille/isille!

Vierailija
21.12.2011 |

ketä riepoo nämä säät?? Miten puette alle kouluikäiset lapsenne? Me olemme pukeneet viimevuotisiin kulahtaneisiin ja hieman pieniin toppavatteisiin kun emme vielä ole raaskineet ottaa uusia käyttöön koska vettä tulee ja plussan puolella mennään :( pelkään että pojat kuluttaa toppahousut polvista puhki ennen pakkasia ja joudun pesemään kuran vuoksi asuja jonka takia kulahtaa ja lörpähtää ennen pakkasia jos sellaisia on tulossa tammi-helmikuuksi...MITES MUUT?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
21.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko muut jo raaskineet ottaa käyttöön uudet toppavaatteet?? (erityisesti päiväkodissa olevat leikki-ikäiset) Vai millä teillä mennään? Täällä kun sataa vettä lähes joka päivä!!

Vierailija
2/2 |
21.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

on puettu lapset. Toppahaalarit päälle, kuomat jalkaan ja kunnon pipot ja hanskat. Toppahaalarin alle ollaan sitten laitettu vähän kevyempää vaatetta, ei siis mitään villakerrastoja tms. Ihan sopivasti tuntui tänäänkin olleen vaatetta päällä kun käytiin ulkona. Uudet toppapuvuthan siinä kyllä rapastuu ja kauhtuu, mutta en välitä pätkääkään koska en itse niitä asuja ole maksanut.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kaksi yhdeksän