Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kokemuksia "Salaisuudesta"? Tilasin itselleni joululahjaksi...

Vierailija
16.12.2011 |

Rhonda Byrnen varmaan koko tuotannon + leffan.

Positiivisia kokemuksia jakoon.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
16.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kun "jouduin" / menin omasta tahdostakin (2,5v. hoitovapaan jälkeen ilman työtä jäätyä) uuteen työhön alemman tason hommiin - oletuksena päästä parempiin hommiin puolen vuoden päästä.



Tuntuu vaan että kaikki on lähtenyt vähän huonosti tai ei oikein sillä tempolla mihin olen itse tottunut, en ole päässyt mitenkään esittämään osaamistani, olen siis tehnyt ihan jotain niin sinppeleitä hommia kuin 10-20 v. sitten!! Tod. turhauttavaa! (Kun on tehnyt pitkään vaativia asiantuntijahommia ja ylempi korkeakoulututkinto taskussa.)

Ja kun on kuullut että ei kaikille muillekaan, jotka on olleet valmentautumassa parempaan hommaan, ole sitä sitten suotu vaikka olleet vuosia talossa.



Toisaalta haluaisin todella päästä kokemaan ja tekemään sitä hommaa mitä havittelen - jos nyt oikein kovasti uskon että saan kohtuupian sen homman jota haluan, niin onnistuuhan se sitten! Salaisuuden mukaan.



ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla