Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pelkään selkärankareumaa

Vierailija
13.12.2011 |

Tietääkö joku oireista? Mulla on aamuisin valtavan jäykkä ja kipeä selkä, parin tunnin kuluttua selkä vertyy. Alkaa kuitenkin huolestuttaa, kun on alle 40-vuotiaana kankea kuin vanha mummo.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
13.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Selkä kipeytyy aamuyöstä, etenkin kääntyminen sängyssä on tuskaa. Aamulla alaselkä on jäykkä ja kipeä, eteentaivutuksessa sormet saa hädin tuskin polviin. Sit kun käy koiran kans pienellä kävelyllä niin selkä jo parempi.

Vierailija
2/4 |
13.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen googlettanut oireita eikä mulla ole niitä kaikkia. Ei esim. kipuja ja turvotuksia muissa nivelissä.



Entä voiko kyse olla vaan siitä että harrastaa liian vähän liikuntaa? Tai jostain välilevyongelmasta? Mulla on myös varsin notko selkä ja usein on sellanen olo että selkä vääntyy ihan mutkalle, on pakko suoristella sitä päivisin.



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
13.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos on ylipainoa selkä kipeytyy ja liikuntaa pitäs harrastaa.Hyvä sänky jne...

Vierailija
4/4 |
13.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi neljä yksi