Olen järkyttynyt
missä kunnossa aikuiset ihmiset oli eilen yöelämässä. Aivan räkäposkella, hypitään autojen eteen, potkitaan niitä, huudellaan, kustaan minne vaan ja vaaputaan kun kanat.
Itse olin kuskina ja tuli kyllä sellainen olo, että ei ikinä enää. En kuskina enkä juomarina.
Huh!
Kommentit (2)
lähes aina viikonloppu yöt. Sillon oma juominen oli minimissä. Huomasin todella mitä ääliöitä ihmiset on humalassa.
Ja ne pahimmat vittuilijat oli keski-ikäisiä naisia. Kristus, että ne saa mistä asiasta tahansa jäkätyksen aikaseks. Ovat helvetin kännissä ja olevinaan niin fiksuja.
Just oli hyvin lehdessä. Siinä taksiautoilija sanoi, että miesasiakkaalle voi sanoa, et nyt turpa kiinni tai kyyti loppuu tähän paikkaan, mutta sanopa naiselle, niin olet sovinisti ja huono asiakaspalvelija.
Joskus mietin, et miten pitkälle pitää taksikuskin pinna kestää ja onko se kaikki paska vaan nieltävä ja hymyiltävä.
juoda vain sen verran, että tunnelma vapautuu ja juttu luistaa? Tosiaan ihmiset iästä riippumatta olivat eilen täysin räkä poskella.