Millaista haukkumista miehesi ei sinulta suvaitsisi ja päinvastoin?
Voisitko haukkua miestäsi impotenttihomo-läskimaha-idiootiksi esimerkiksi?
Kommentit (4)
Minun mielestäni toisiaan kunnioittavassa suhteessa ei mikään oikeuta tuollaiseen nimittelyyn. Itse olen sitä mieltä että jos ämmä aloittaa tuollaisen, voi hänet aivan hyvällä omallatunnolla pistää kunnolla nippuun ja vaikkapa hukuttaa lähimpään suolammikkoon. Ymmärtäkää paikkanne ja pitäkää se turpanne tukossa. Miehillä on tarpeeksi raskasta muutenkin, sitten luulette vielä olevanne jotenkin älykkäitä ja tasa-arvoisia ja menette aukomaan suutanne. Pysykää keittiössä, hoitakaa lapset ja pitäkää itsenne nättinä niin kaikilla on helpompaa.
Enkä haluaisikaan. Me ei haukuta eikä nimitellä, ei haistatella, ei uhkailla. Vängätään asiasta ilman henkilökohtaisuuksia.
vaikka joskus mielessäni ajattelen esim "vittu mikä laiska paska" tms. Puen sanat hyvänä päivänä esim. näin: Olisipa mukavaa jos tekisit X, tai huonona päivänä: Mua NIIN KYRSII kun et viitsi edes X.
Miehenikään ei ole koskaan haukkunut minua.
Ps. En hauku myöskään itseäni, kuten monilla itsetunto-ongelmaisilla tuntuu olevan tapan (tyyliin: olenpa mä tyhmä/idiootti jne).