Kuka on mielestäsi paras nais- ja kuka paras miesartisti Suomessa tällä hetkellä!
Kommentit (10)
paitsi Chisu ja Juha Tapio. Tulee sisäinen raivari aina kun kuulee jommankumman tuotantoa.
Miehistä Jari Sillanpää - loistava laulaja, erittäin ammattitaitoinen monipuolinen, heittäytyvä artisti, joka antaa kaiken itsestään eikä ota itseään turhan vakavasti, osaa laskea leikkiä.
Juha Tapio - loistava laulujentekijä, ja ihan hyvä tulkitsijakin. Erittäin sympaattinen aikuinen mies.
eli chisu naisista ja ville valo miehistä.
Olavi Uusivirta on lunastanut paikkansa esiintyjänä, mahtava live-esiintyjä. Emma Salokosken musiikki on hienoa.
Hänen jälkeensä ei ole ollut eikä tullut mitään erityisen merkittävää artistia.
Miehistä Hector tai Arttu Wiskari, molemmat omalla tavallaan todella hyviä esiintyjiä.
Naisista.. Sanotaan vaikka Maija Vilkkumaa alkuvuosinaan. Niitä kappaleita kuunteli mielellään, mutta nykyään hänenkin tuotantonsa on aika mitään sanomatonta. Ja näinä turhien Idolsien aikana ei oikein ole tullut esille ketään valovoimaista tähteä joka nousisi Maijan yläpuolelle.
Miehistä ei oikein tule ketään erityistä mieleen.
Omilla aloillaan miellyttävät mm. Juha Tapio, Juha Uusitalo ja nostalgiaväritteisesti myös Apulannan Toni Wirtanen. :)
Viktor Klimenko. Perustelut: Menkää kuuntelemaan hänen konserttiaan jos esiintyy vaikkapa kirkossa. Hän on Suomen paras laulaja.
Naisista en osaa laittaa yhtä ylitse muiden.
Paras miesartisti on Antti Tuisku. Livenä jotenkin niin symppis ja samalla rohkea ja bändin kanssa tosi rock.
Paras naisartisti on chisu.. arvostan hänen omaa juttuaan, itse tekee biisit, sovittaa ja esittää.
ap