Tapan itseni, vituttaa liikaa.
Kommentit (6)
Mutta sitten on jo myöhäistä. Hyvästi, ei enää kiinnosta tämä elämä kusipäiden kanssa.
joku pentu päässyt koulusta...
Teepä läksysi nyt jo!
tulla kattomaan mihin katosin. Ja tämä turha elämä loppuu nyt.
Valtakunnallinen kriisipuhelin tarjoaa välitöntä keskusteluapua kriiseissä oleville ja heidän läheisilleen. Puhelimessa vastaavat sekä kriisityöntekijät että koulutetut vapaaehtoiset tukihenkilöt. Valtakunnallisessa kriisipuhelimessa päivystävät vastaajat 22 eri paikkakunnalla ympäri Suomea.
Puhelimella voi lähestyä auttajaa myös nimettömänä. Puhelinauttamisen tavoitteena on helpottaa asiakkaan henkistä hätää tarjoamalla hänelle mahdollisuuden puhua yllättävästä tapahtumasta tai vaikeasta elämäntilanteesta sallivassa ja tukevassa ilmapiirissä.
Puhelinnumero 01019 5202
Puhelimen aukioloajat
ma– pe 9.00– 06.00
la 15.00– 06.00
su 15.00– 22.00
Oletan, että sulla on lapsi, joka kaipaisi. Mulla se tilanne, et jos poikaa ei olisi, olisin tappanut itteni aikoja sitten. Taloudellisesti ja henkisesti nurkkaan ajettu.. Saisko suhun jotenki yhteyden, jos puhuttais ja vaikka solmut aukeis.
Ei kaikki hyväksi muutu, mutta jos ees siedettäväksi.
Panacodeja on kaapissa 100kpl, ne ainakaan ei lopu kesken kun otan itteni hengiltä.