Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuinka saada kodista niposiisti, yksin, lapset ja mies huollettavana.

Vierailija
07.10.2011 |

Olen kahden lapsen kotiäiti ja mies käy kokopäivätöissä ? opiskelee? Pitääk ottaa siivousaika yöunista?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
08.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vastaisitko sinä ensin kahteen kysymykseen.



Miksi kodin pitäisi NIPOSIISTI olla?



Mitä sinä kotiäitinä teet kaikki päivät, jos vasta yöllä ehtisit siivoamaan?

Vierailija
2/5 |
08.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

mies mieluiten paljon matkoilla...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
08.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

haluaa viettää aikaa lastensa kanssa? Jos et pysty siivoamaan kunnolla, kun muu perhe on kotona, niin lähetä ne vaikka kylään tai retkelle ja rykäset muutamassa tunnissa kämpän puts plank. Teet tietysti normaalit siivoamiset siinä arjessa ja vaikka vähän tehostetusti, niin jäljelle jää oikeastaan vain lattioiden, seinien, ikkunoiden, kattojen jne. peseminen ja tekstiilien putsaus. Se on ihan riittävän niposiistiä sullekin.

Vierailija
4/5 |
08.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulle riittäisi edes välttävä siisteystaso, mutta sekään ei ole onnistunut. Mullakin on huollettavana 2 lasta ja työssäkäyvä mies, lisäksi 2 isoa koiraa, joista toisesta lähtee ihan tolkuttomasti karvaa.

Vierailija
5/5 |
08.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

leluille kunnon säilytystilat, johon ne on helppo heitellä talteen leikkien jälkeen.



Kun pinnat (ja lattia) on tyhjät, perussiivous ei vie kuin hetken. Pari kertaa viikossa käytät esim. lasten päiväuniajan vessan siivoukseen, pölyjen pyyhintään tms.



Ja otat lapset mukaan siivoamaan. Ei ne välttämättä saa ns. mitään aikaiseksi, mutta eivät ainakaan ole sotkemassa muualla sillä aikaa.



Ja vielä, olette paljon poissa kotoa, niin kämppä pysyy siistinä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme viisi