Onko törkeää avata tähän aikaan ovi aamutakissa? KYseessä huutisostaja
Kommentit (7)
Tilanteet vaihtuvat, voihan se olla että toinen on vuorotöissä ja juuri herännyt, tai sairaana, tai tekee etätöitä tai töitä muuten vaan kotoa käsin niin että voi itse määrätä oman vuorokausirytminsä.
mutta voit olla varma, että susta raportoidaan täällä iltaan mennessä ja mietitään varmaankin järkyttyneinä, pitäisikö teidän perheestä tehdä ls-ilmoitus tai muuta vastaavaa palstalogiikan mukaista.
Saatat leimautua myös narsistiksi, kun oma egosi on niin suuri, ettet viitsi edes pukeutua muita varten.
Eli riippuu sun kritiikinsietokyvystä, haluatko ottaa tällaisen palautteen vastaan.
Mutta kyllä itseäni ainakin vähän ihmetyttäisi, jos menisin sovitusti hakemaan jotain puolenpäivän aikaan ja avaajalla on aamutakki päällä. Sellainen antaa kyllä hieman erikoisen kuvan ihmisestä.
Kyse on aivan eri asiasta, jos muuten vaan pimpotan ovikelloa, silloin ei avaaja ole voinut millään tavalla valmistautua tilanteeseen ja on siten siinä vaatetuksessa missä sattuu olemaan.
mua kyllä huvittaisi, jos olisin se, jolle oven tulisit näin avaamaan :)
Meidän ovella voi törmätä myös aikaan 12-21 aamutakkiseen naiseen (hiukset pörrössä)
Teen vuorotyötä tosin ja yötyötä paljon.
Ei ole ollenkaan hassua minusta. Hymyilyttäisi ehkä! :)
En tiedä, eikä kiinnosta mitä muut ajattelevat.
Mutta itseäni kyllä nolottaa, jos aamulla joku tulee niin aikaisin ovikelloa soittelemaan, että joudun menemään aamutakissa ovelle.