Te joiden vanhemmat on jo kuolleet, minkä ikäisinä kuolivat
ja mihin?
Odotatko itsekin kuolevasi nuoreja vai jaksatko odottaa virkeitä eläkepäiviä?
Kommentit (10)
tupakka toisella ja viina toisella syyna. itse en tupakoi ja viinaa kohtuudella, aion elaa tosi vanhaksi.
Mutta heidän vanhempansa elivät paljon pidempään, liki 90 v kaikki, paitsi isän isä joka kuoli 67 v. isovanhempien sisaruksista usea eli liki 100 v ikä.
aortan repeytymään. Äiti kuoli 75 vuotiaana ilmeisesti alzheimerin tautiin.
hänen perussairautensa lapsesta oli tyypin 1 diabetes. Se aiheutti kaikenlaisia muita sairauksi pitkin eloa. sydän lopulta oli syy lopulliseen lähtöön.
Itselläni ei diatesta ole, elän terveellisesti enkä usko kuolevani ainakaan samasta syystä kuin isä
Mun äiti elää edelleen, ikää 59 vuotta. Isä olisi 62-vuotias jos eläisi mutta kuoli 43-vuotiaana keuhkosyöpään.
Itse haluaisin elää tosi vanhaksi :)
verisyöpään. Äiti elää ja toivottavasti vielä pitkään. Isovanhemmat ovat kaikki eläneet yli 80- ja jopa 90-vuotiaksi, samaten kaikki äidin sisarukset ovat pitkäikäisiä. Toivoisin eläväni pitkään, mutta eihän sitä voi tietää, kaikkea voi sattua.
samoin 2mummoa.
Tuohon pitkään elämiseen sanon, että en halua elää pitkään jos en kotona pärjää.
Kuoli viinaan. Kaipa mä vähän vanhemmaksi elän.
Äiti elää vielä. Ei ikääkään kyllä ole kuin 50v.
Äidinäidinäiti kuoli muutama vuosi sitten, että sieltä puolelta pitkäikäistä sukua.
Isä elää ja voi hyvin (päälle 70). Isovanhempani ovat eläneet yli 90-vuotiaiksi, äitini sisarukset myös vanhoiksi. En usko kuolevani nuorena.