Kiroilevat kotiäidit! Missä käytte kiroilemassa?
Joskus on pakko vähän päästää höyryjä, kun ei voi huutaakaan. Partsille ei voi mennä tai naapurit tekevät ls-ilmoituksen. Käyn siis yleensä vessassa ilmaisemassa itseäni. Missä te muut kotiäidit kiroilette? Menettekö jonnekin toiseen huoneeseen vai kiroiletteko lasten kuullen?
PS: tiedän että hyvä äiti ei kiroile, vaan käyttää sanoja kuten "voihan nenä" himputti" ja "kyllä äitiä nyt pikkuisen harmittaa". Mut jotkut meistä on vaan näin heikkoja kuten minä. Ei voi mitään. :P
Kommentit (5)
siihen asti, että mies tulee kotiin ja painun sitten oven karmit kaulassa koiran kanssa mettälenkille höyryämään. Harvemmin tarvii ees sanoa mitään lähteissä, ukko huomaa ilmankin, että nyt on ehkä turha vartoilla sitä ihan vartin päästä takasin :D
ihan siinä paikan päällä kiroilen. Mitäpä tuosta, ei ole iso juttu.
ja kiroilen sitten yksinollessani. Joskus kun ajan yksin autoa, saatan hokea ärräpäitä.
koskaan kiroillut, ei ollut tarvetta. En voinut ymmärtää kiroilevia ihmisiä - eikä sitä nyt ihminen voi miettiä, mitä suustaan päästää? Nyt kahden lapsen kotiäitinä olen ihan omaksi yllätyksekseni alkanut kiroilla - on vaan niin paljon turhaumaa jota ei voi purkaa mitenkään.
Minulla on sitten mahtavat naapurit. Jos saan raivarin (teinille), joku naapureista soittaa ja naureskelee ja pyytää alas kaffelle.