Minkä ikäinen olit, kun käytit Miss Sixtyn farkkuja?
Kommentit (9)
ja tuli muistoja mieleen :) Käytin vähän päälle parikymppisenä niitä. Oli Miss Sixtyt jalassa esim. kun tapasin mieheni. ap
olen nyt 25v.
pakko kysyä: Kui? :)
Olin nuori niin kauan sitten, ettei tuollaista merkkiä ollutkaan.
Oli vaan Levikset, Beaversit tai Micmacit tai ihanat kotimaiset Jamekset
Kalleimmat farkut mitä mulla on koskaan ollut, taisivat maksaa 130 euroa. Olivat kyllä silloin hiton hyvän näköiset. Taisin olla ehkä 23 kun ostin? Nyt olen vähän päälle 30.
olin omasta mielestäni jo liian vanha käyttämään niitä kun olivat in, pidin pissisten juttuna. Ja olin päälle parikymppinen.
Ne olivat kyllä niin in-juttu silloin 2000-luvun alussa, ei mikään muu farkkumerkki sais enää mua niin innostumaan, oli ne kyllä kova juttu. Ja elämäni kalleimmat farkut, yli 100€ maksoivat. Sitten oltiin perheen kanssa turkissa lomalla ja ostin sieltä kopio-miss sixtyjä muutamalla kympillä..
nyt 31v (en käytä enää).