Mitä vaatteita ja taloustavaroita kannattaa Lidlistä ostaa?
Ja mitä ei?
Itse olen ollut tyytyväinen heidän pesupusseihinsa ja lastenvaatteisiin. Paljon muita tavaroita en olekaan ostanut.
Kommentit (8)
mutta kerran kaverin kanssa erehdyin liikkeeseen ja oli lasten sukkahousuja nättejä ja halpoja, koska tyttäreni tarvitsi juuri niitä, ostin
ja harmitti kun en ostanut useampi
ne oli niin kestävät ja nätit ja pehmeät ja joustavat,
'ei ole ns suomalaiset sukkikiset olleskaa yhtähyviä olleet..
Jotkut käyttötavarat voi olla edellisvuodenmallia, mutta toimivia ja halvempia.
juuri ollenkaan mitään heppoista krääsää. Ja tiedätkö mistä se johtuu. Lidlillä on myymälöitä liki jokaisessa Euroopan maassa, eli ainakin sata miljoonaa asiakasta varmaan ostoalueella. Lidl voi ostaa valtavia tukkueriä edullisestian valmistajilta, koska samat tavarathan ovat joka maan myymälöissä. Ja vain laadukkaalla tavaralla he voivat tyydyttää eurooppalaisten tarpeet.
Tätä eivät vain monet suomalaiset ymmärrä.
Samoin lasten ja aik. sukista, lasten sukkahousuista.
Puiset paksut puunväriset värityskynät ovat aivan huippuja! Ostettu on myös piirustuspaperia tms, liimoja (Uhu-merkki on tosi hyvä), jne jne
Välillä oikein ihmettelen miten hyvinä monet vaatteet pysyvät pesusta pesuun.
Huonoja kokemuksia on ainoastaan lasten kengistä. Ostin sovittamatta ja kengät olivat kapeat ja jäykät.
ja olen ollut tosi tyytyväinen. ihanaa kangasta ja kestävät ovat olleet. uikkaritkin ovat olleet hyvät.
mutta vaipoissa oli tosi hyvä hinta/laatusuhde. Samoin siivousliinoissa. Niillä lähtee tosi hyvin puhtaaksi sellaisetkin kohteet, jotka olin luullu jo menetetyiksi.
Meidän lähettyvillä ei ole sellaista Lidliä, josta saisi vaatteita. Ja jostain syystä en osaa elintarvikkeitakaan käydä ostamassa sieltä. Tuntuu, ettei sieltä saa kaikkea ja harvoin viitsii lähteä kahteen kauppaan.
koulutarvikkeista kukkasipuleihin ja vessanpöntönkansista uima-asuun. Ei mitään valittamista mistään.
Työkaluilla on takuu, kengät kestää kävelyä, vaatteet käyttöä ja pesua, kynät piirtää jne.
Itselläni 5 vuotta vanha toppatakki tuolta, oikein siisti vieläkin. Lakanat pysyneet hyvinä jne jne