Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Paljonko teillä menee ruokaan/hygieeniaan kuukaudessa.

Vierailija
06.09.2011 |

2 aikuista ja 2 lasta ruokaan, pesuaineisiin jne. menee kk 1400e-1600e

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
06.09.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aikuinen ja nuori (16 v) = 350 euroa, toinen syö kerran päivässä arkisin koulussa, muut ruuat maksetaan itse.

Vierailija
2/4 |
06.09.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Just itseasiassa laskin viime kuussa kaikki kuitit



2 aikuista, 3 lasta, joista 1 vaippaikäinen.



Mies syö omia eväitä töissäkin ja koululainen syö koulussa. Mä olen kotona nuorempien kanssa.



Ruokakauppaan meni vähän reilu 700€ ja tuossa oli mukana jonninverran tarvikkeita säilöntään... (pulloja, purkkeja ja kilokaupalla sokeria)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
06.09.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ruokaan, hygieniatarpeisiin yms. menee jotain 550€/kk.

Vierailija
4/4 |
06.09.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

2 aikuista ja 2 lasta, n. 400-500e kuussa. Ja lapset syövät kotona kaikki ateriat + minä itse kaikki. Kerran kuussa käymme esim. Hesessä. Tekee maistuvia kotiruokia, käyttää oman pihan marjat, omput ym. hyväks ja ei osta eineksiä kovin usein.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kuusi kuusi