Mette-Maaritin tytär ilveilee surujuhlassa
Ei ole asiaa ilmeisesti käsitelty kotona mistä on kysymys
Kommentit (8)
Ja suhtautuvat suruun ja murheeseenkin luonnollisesti. Ilveily ei ole tainnut vielä ketään tässä maaimassa tappaa. Sen sijaan mielipuolet ja pahat ihmiset ovat.
varsinkin kun on jo paljon kokemusta edustustilaisuuksista
Ajatelkaas nyt itse. Joku hullu tappaa lapsia saarella, josta ei pääse pois. Kuningasperhe on varmaan saatettu turvaan pitkäksi aikaa ja turvatoimia on kiristetty. On muuten aikamoinen stressin paikka aikuiselle, 7-vuotiaasta puhumattakaan. Jotenkin se suru, pelko ja ahdistus purkautuu.
Nyt olisi hyvä itse kunkin asettautua tämän lapsen aemaan. Sitten voisi arvioida miten fiksusti tuossa tilanteessa käyttöytyisi. Musta on ylipäänsä jotain vikaa, että aikaihminen alkaa arvioida näin pienen ihmisen käyttäytymistä.
Muistanko nyt oikein, että vain Mette-Maaritin oma lapsi oli joku muu, ja tuo 7-vuotias olisi ihan kuninkaallista sukua hänkin?
Vai mistä syystä aloittaja otsikoi tämän "Mette-Maaritin..." ?
lapsi on poika. 7-vuotias tyttö on Mette-Maritin ja Hakonin.
käsitelty asia. Suru on kuitenkin ollut läsnä joka päivä ja on voinut käydä pienelle tytöllekin raskaaksi kantaa. Paljon vieraita ihmisiä, televisiota ja kuvaajia on pyörinyt ympärillä. Toivottavasti muistotilaisuuden jälkeen elämä rauhoittuu huomattavasti.
Vai meneekö se niin, että lapsi on vain äitinsä silloin kun käyttäytyy huonosti, ja isänsä silloin, kun on jotain kehumista?