Valaiskaa minua
Miksi lapsille pitäisi syöttää jotain luomuruokaa? Olen sen verran tyhmä ja laiska, etten tiedä, enkä jaksa lähteä mistään tietoa hakemaan. Joten kertokaa minulle supermammat, mikä niistä luomusoseista tekee niin ylivertaisia? Vauvani lähestyy 4 kk ikää joten kiinteiden aloitus käsillä..
Kommentit (3)
säilöntäaineet, keinotekoiset väriaineet, natriumglutamaatti, nitriitti... nopeasti täyttyy pienet suonet.
ei näitä kyllä vauvansoseissa ole.
ettei tule selkoa siitä onko se luomu nyt sitten jotenkin erikoisen ihmeellistä ruokaa.
Tuskin sitä pilttiä taikka bonaa olis markkinoilla jos ne tukkis vauvojen suonet. Mutta olishan se hienoo jos jaksais tai olis intoa aina ne eväät valmistaa itse.
Jotenkin sana "luomuilu" kuulostaa niin veemäisen teennäiseltä. Mutta hei te "luomuilijat", mitä sitten käytännössä syötätte lapsillenne?
ap
säilöntäaineet, keinotekoiset väriaineet, natriumglutamaatti, nitriitti... nopeasti täyttyy pienet suonet.