Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pitääkö teidän kouluissa päällystää kaikki kirjat?

Vierailija
11.08.2011 |

Siis sellaisetkin, jotka ovat käytössä elokuusta joulukuuhun ja menevät sen jälkeen hävitettäväksi?



Meillä ei ole vielä sellaisia annettu ja vähän jännittää, miten käy. Minä kun olen jo aikoja sitten tullut sanoneeksi tuolle ekaluokkalaiselleni, että tuollainen homma on typerää ja epäekologista. (joo, myönnetään, olisi pitänyt jo silloin tajuta ennakoida ja olla hiljaa) Ei olisi oikein kiva nyt sitten, jos uusi kiva opettaja leimautuisi typerän epäekologiseksi... Meidän lapsi kun on oikein luonnonsuojelija. :)



Niissä kouluissa, joissa olen itse työskennellyt, moista ei ole vaadittu. Ainoastaan ne on päällystetty, joitten pitää kestää vähintään kevääseen asti.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
11.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta olen 3 kirjaa (mitä on saanut) päällystänyt. Ja ihan siksi, että esim. nyt saatu matikankirja pahvikansineen ei kyllä pojan käytössä päällystämättä kestä.

Vierailija
2/2 |
11.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

vain ne jotka menevät kiertoon.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi viisi kahdeksan