Miksi hakisin töitä? Olen niin huono ettei kukaan ota edes ilmaiseksi
haitolleen pyörimään ja työaikaansa opastamiseeni tuhlaamaan.
Ei ole motivaatiota eikä omaa aktiivisuutta, tarvitsen käskytystä yksinkertaisimmankin työtehtävän suorittamiseen.
Ottaisitko minut ilmaiseksi töihin?
Kommentit (10)
jos et saisi tukia niin kehittäisitkö itseäsi että voisit mennä töihin ja pysyä siellä?
Hei c'mooon!
Jopa minä olen saanut töitä.
Silloin se on mahdollista kenelle vain ;-)
sekunnissa nollasta sataan jos eteen lyödään työsoppari 37h/vk ja palkkaa vähintään 1700€ brutto.
Siihen asti en edes nimeäni osaa kysymättä sanoa.
Ei minulla kyllä enää mitään ammattitaitoa mihinkään ole, mutta kai sitä jotain sekatöitä voisi tehdä.
nautitko sä tosiaan niin kovasti tästä?
Taidat olla masokisti, kun kerta toisensa jälkeen jaksat kuunnella noiden täydellisten ja sairastumattomien mammojen haukkuja.
Eläkettä ei kyllä ihan helpolla saa, kyllä sussa on varmasti jotain vikaa todettu. Täällä mammat vain luulee, että se tulee tosta vaan, kun vähän valittaa.
Oliko sulla muuten masiksen lisäksi muita diagnooseja?
tappaa joku että pääsee vankilaan tai lähteä opiskelemaan jotain uutta tai tehdä paskaduuneja.
ja epävakaan käyttäytymismallin ansiosta. Ja nuo mammojen haukkumiset vaan innostavat minua kertomaan lisää pikku yksityiskohtia elämästäni, kaikki huomio on hyvää, olipa se negatiivista tai positiivista.
ja tekoitkut tirauttamalla varmistan sen että määräaikainen eläkkeeni muuttuu pysyväksi. Eläkkeen kun voi halutessaan milloin tahansa keskeyttää ja vaikka mennä töihin jos ihan välttämättä haluaa.
Haukkukaa lisää, tarvitse uskottavaa materiaaliani masennusta teeskennelläkseni.
Minäkin olen epävakaa keskivaikealla masennuksella eikä mitään toivettakaan päästä eläkkeelle tai enää edes saikulle...
En kyllä töissä olisi sittenkään, työttömänä, ajaa saman asian, ansiosidonnaista vielä 1,5 vuotta jäljellä.
Vai meinaatko että olet niin luuseri, että meidän muiden pitää maksaa siitä, ettet ole häiriköimässä missään olemassaolollasi? Vähän niin kuin suojelurahaa?