Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko kukaan naimisissa kaksosen kanssa?

Vierailija
04.08.2011 |

Olen tavannut ihanan miehen, kaksospuolikkaan, jonka matkassa on lisäbonuksena siskonsa. Tämän siskon kanssa käydään syömässä, ostamassa vaatteet (25 v mies!!!), ajetaan yhdessä vanhemmilla käymään jne. Siskolle pitää soittaa ainakin kerran päivässä ja sisko saa ensimmäisenä tietää kaikki asiat.



Sisko on naimisissa, mutta se ei tunnu yhteydenpitoa haittaavan.



Kun yritän puhua asiasta, kohauttaa mies olkapäitään ja toteaa, että on tuntenut siskonsa 25 vuotta eikä ymmärrä, mikä ongelma se on, että luottaa tämän vaatemakuun tai haluaa käydä tämän kanssa syömässä. Minusta se ei ole normaalia, omalle veljelle soitan korkeintaan kerran viikossa ja silloinkin jostain oikeasta asiasta enkä kertoakseni tekemisiäni.



Miten saan miehen kasvamaan eroon siskostaan?

Kommentit (9)

Vierailija
1/9 |
04.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

tarvitse olla joka päivä yhteyksissä. Meillä vielä sama ala ja työnantaja, mutta eri paikoissa työskennellään. Samat koulutkin on käyty.



Kaksoissisko/-veli on ihan eri asia kuin normaali sisko/veli. monesti vieläkin puhun me-muodossa esim vanhemmista, koulusta yms. ;-D

Vierailija
2/9 |
04.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja todellakin ovat ainakin puhelimella päivittäin yhteydessä toisiinsa, yleensä kyllä tapaavat livenäkin ja niin uskomattomia juttuja heille on sattunut tuon kaksosuuden johdosta, että ei voisi ihan heti uskoakaan :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/9 |
04.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun mielestä on typerää että sua haittaa jos jollain on tiiviimpi yhteys sisareen kuin sulla. Monilla on. Ihan ilman että siinä olisi jotain perverssiä tai epäitsenäistä. Monilla naisillahan on vastaava suhde parhaaseen ystäväänsä.



Itselläni on tällä hetkellä siskoni kanssa hyvin läheinen suhde, soitellaan tai nähdään useamman kerran viikossa. Ei joka päivä kuitenkaan. Välillä elämässä on kyllä ollut jaksoja, ettei moneen viikkoon ole pidetty yhteyttä. Että nekin siis voi vaihdella. Ei siis välttämättä ole aina yhtä tiivistä kuin nyt.

Vierailija
4/9 |
04.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja saatetaan soittaa monta kertaa päivässä toisillemme, välillä ilman syytäkin =D Kunhan halutaan jutella. Niin ja me vielä asumme vierekkäisissä taloissakin.



On vain sen verran läheiset välit.

Vierailija
5/9 |
04.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

haluaisitko, että puolisosi yrittäisi erottaa sua parhaasta ystävästäsi tai edes miettisi sitä?

Vierailija
6/9 |
04.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja kyllä se sidos on ihan erilainen kuin mitä kellään muilla ihmisillä voi olla. Ajattelevatkin monista asioista samalla tavalla, vaikkeivät olisi asiasta edes keskustelleet. Tai ottavat reissuun samanlaisia vaatteita mukaan, vaikkeivät olisi sopineetkaan asiasta.



Ei sellaista sidosta voi purkaa, se varmaan tuntuisi, että iso osa itsestä murtuisi pois.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/9 |
04.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisiko sama vatvominen jos kyseessä olisi hyvä miespuolinen ystävä? "mitä sä sen jarpin kanssa aina remuat.." jne yms.

Vierailija
8/9 |
04.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos suhde alkaa pohdinnalla, kuinka miestä voi muuttaa, kannattaa unohtaa koko juttu.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/9 |
04.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Saat hänet kasvamaan siskostaan erilleen muuttamalla toiseen kaupunkiin:-D



Kaksosten välinen sidos on niin vahva, ettei toista suhdetta voi syntyä samanlaiseksi. Kaksoset ovat ikäänkuin sielunkumppaneita syntymästä lähtien. Joko hyväksyt sen tai lähde.



Minä soitan omalle siskolleni jopa joka päivä, mutta välillä menee viikkokin, ettemme soittele. Ikää minulla siis lähenpänä 40:-D

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme kahdeksan