Viikon loma ilman lapsia.
Maanantaina kiersin kaverin kanssa terasseja ja syötiin tapasta.
Tiistaina käytiin uimarannalla. Raahattiin kylmälaukku mukana ja herkuteltiin koko päivä.
Tänään kävimme pizzalla ja kattoterassilla juomassa mojitoja.
Kiertelimme myös kauppoja, löysin ihanat kengät.
Rakastan lapsiani aivan valtavasti mutta on nämä päivät ollet rentouttavia.
Mukavaa viikkoa teille kaikille :)
Kommentit (6)
mulla on ollut lapsia nyt 21 vuotta ja en ole koskaan ollut erossa heistä paria päivää enempää, ja nyt viiteen vuoteen en edes yhtä yötä.
Lapset ovat mummolassa ja mies ja minä kotona. Meillä on siis työviikko, mutta ah, mitä lomaa tämä on ollut.
Ollaan enimmäkseen shoppailtu. Shoppailtu niin että jalkoja särkee. Aivan ihanaa kerrankin päästä koko illaksi kauppoihin eikä kukaan marise ekassa putiikissa että joko mennään.
Välillä on syöty jätskiä ja katsottu maisemia ja sitten lähdetty jatkamaan kierrosta.
Illalla ollaan kokeiltu uusia vaatteitamme ja poseerattu peilitilasta kisaillen.
Lapsilla on luonnollisesti ollut myös mahtavaa. Ovat käyneet puuhapuistossa, kesäteatterissa, kyläilemässä serkkujen luona, uimassa monta kertaa ja huomenna menevät museoon. Perjantaina sitten nähdään taas mökillä.
vaikka lapset ovatkin elämässämme tärkeintä, niin joskus olisi ihanaa olla kahdestaan. Emme ole olleet hetkeäkään kahdestaan ainakaan kymmeneen vuoteen. Ja mikä rikkaus teillä, että isovanhemmat vievät lapsia kaikenlaisiin paikkoihin. Meillä ei koskaan ole viety ketään minnekään, kaikki on aina meidän vanhempien jaksamisesta ja rahoista kiinni.
Lapset isän kanssa mökillä ja minä töissä, mutta illat yksin. Ei oikein osaa tehdä mitään, ihmettelee vain tätä hiljaisuutta:)
Pidä hauskaa myös mun puolesta ja rentoudu!
eipä olla aikaisemmin kahdestaa lomailtukaan lasten saamisen jälkeen. Oli kyllä ihan luksusta, mutta golfkierrosten ansiosta jäi drinksuttelutkin vähälle, kun aamulla oltiin kentällä jo seiskan ointaan ja illalla silmä luppasi jo ysiltä. Mutta oli ihanaa :)