Kätilö vastailee hetken aikaa...
Kommentit (6)
että miten on mahdollista, että sf-mitta on pienentynyt 2cm ? Nyt on raskausviikkoja 37+6. Kiitos jos vastaat!
ehdottomasti! Palkka tosin perus-sellainen ilman lisiä on mitätön. Alle 2000euroa. Klö
" humpsahtaa" hieman alaspäin sikiön laskeuduttua lantioon. Sitä kuitenkin mitataan juuri sen vuoksi, että nähdään heti, jos kasvu pysähtyy. Klö
Viimeisessä en ennättänyt saada puudutuksia ja sain kamalat pelot muistoksi =/ Varsinkin ponnistusvaiheen halkeamisentunne oli hirvittävä, luulin oikeasti kuolevani.
Nyt mieheni (ja minäkin) haluaisimme vielä yhden lapsen, mutta pelkään tuota ponnistusvaihetta, voiko siihen saada jotain kipulääkettä? Alakautta synnyttäminen on kuitenkin minulle se ainoa vaihtoehto eli sektiota en halua!
sf-mitta siitä missä kohtu on korkeimmillaan ylöspäin vai siitä missä se kohoaa eniten ylös eli siis ulospäin??
Taisipa tulla typerä kysymys...
G1 P0?