Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Missä tilanteissa EI ole lapsen edun mukaista, että

Vierailija
22.07.2011 |

Lapsen vanhemmat ovat yhteishuoltajia?



Ja se ettei lapsi tapaa toista vanhempaansa?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
22.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta av:llahan ei ole tilannetta tullut vastaan, mikä ei olisi lapsen edun mukaista ola tapaamatta toista vanhempaa tms

Vierailija
2/3 |
22.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyseessä sukulaisnainen joka jätti lapsensa kun olivat alle 2-vuotiaita,muutti toiseen kaupunkiin ja aloitti täysipäiväisen spurgun elämän. Kaikissa mahdollisissa asioissa vänkäsi ex-miestään vastaan kännipäissään,ei esim antanut lupaa lasten passiin jne jne.



Toinen lapsista joutui vakavaan onnettomuuteen ja silloin mamma jopa suvaitsi ilmaantua paikalle ensimmäistä kertaa kymmeneen vuoteen,haukkui kaikki lääkärit ja hoitajat ja tietenkin ex-miehensä,oli myös sitä mieltä että lapsen hoidot(hengityskone) täytyy lopettaa heti paikalla! No onneksi ei saanut tahtoaan läpi,lapsi nimittäin toipui lopulta oikein hyvin.



Tämä nainen ei ansaitse mielestäni huoltajuutta,tai ylipäätään lapsiaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
22.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

tai sellaiset vaaratilanteet, jotka vastuullinen aikuinen pystyisi estämään käytöksellään

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän yhdeksän