G:Montako LASTA haluaisit? Montako jo on?
Kommentit (12)
Ennestään on yksi, en tiedä pystynkö saamaan lisää. Sytostaatit ovat saattaneet vaurioittaa munasarjoja.
aina toivoin että saisimpa lapsen!Ja tämä yksi riittää!
...ja siitä olen täydellisen kiitollinen!
JOS joskus satun vielä tulemaan raskaaksi niin toinen lapsi on erittäin tervetullut. KOlmatta kuitenkaan tuskin...
Haaveilin esikoisen saatuani 3-4 lapsesta. Nyt on 2 lasta, ja arki on karsinut liiat suurperhehaaveet ;) Taitaapa jäädä lukumäärä tähän. Ellei luonto päätä toisin ;)
Mulla ennestään exän kanssa lapsi. Sitten haluaisin nykyisen mieheni kanssa myös biolapsen ja sitten vielä adoptiolapsen.
Omituinen.
en tiedä uskalletaanko ikinä yrittää,sillä ekassa raskaudessa mulle tuli vaikea raskauskomplikaatio ja vauva syntyi pikkukeskosena.
Saa nyt nähdä, että montako meille annetaan :)
Varmaan vauvakuumeemme ei lopu koskaan..
" pieniä lapsia tarvitaan, antaa tulla lisää vaan!"
Ja jos toinenkin vielä tulis, sekin olisi tosi mukavaa. En kyllä kolmattakaan pois sulje :-) enkä halua sanoa että sekään sitten se viimeinen olisi :-)
nyt on kolme ja neljättä yritetään jossain vaiheessa.
Mies ei halunnut kun kolme, mutta nyt on innoissaan mahdollisesta neljännestä:))