Onko nuo pitkät viikonloppumatkat
to-su kaupunkikohteisiin tarkoitettu lähinnä aikuisille? Onko mitään järkeä mennä sellaiselle koululaisten kanssa? Esim. Praha, mitä ajattelette?
Kommentit (8)
kaupunkilomilla mukana vauvoista lähtien. Nyt murkkuja ja kiertäneet aika paljon suurkaupunkejakin.
Ohjelma pitää rakentaa tietty lasten ehdoilla.
mitään lapsia/muorisoa kiinnostavaa noin yleensä.Ei taisa olla.
niin, että se on lapsille kiinnostava? Mihin kannattaisi mennä lasten/nuorten kanssa syyslomalla, kun ei aiemmin ole oltu kaupunkilomilla?
Kyllä sieltä löytyy paljon lapsiakin kiinnostavia kohteita; huvittelupaikkoja, museoita, rantoja, kivoja ravintoloita ja kauppoja. Sama pätee ulkomaillakin.
Hotelli kannattaa ottaa keskustasta, jotta voi käydä helposti hetken huilaamassa.
Omani viihtyy mainiosti mm. tutkimassa museoita, paikan historiaa jne. Lisäksi joku spa-paikka ja ihan vain yhdessä oloa, kaupunkielämän seuraamista mukavissa ravintoloissa ja kahviloissa ja leppoisaa iltajutustelua/ pelailua hotellilla.
Me käyty katsomassa reissujen yhteydessä futista Lontoossa, Pariisissa, Munchenissa ja Barcelonassa. Pojat on aina valmiita noille reissuille :-)
Kuutoselle: tarkoitin kyllä kaupunkilomia ulkomailla, Helsingissä käydään useamman kerran vuodessa ja on tosiaan käyty myös Tukholmassa, Talinnassa... Kyse oli vähän pidemmälle menevistä reissuista.
kai se ohjelma perillä on sen mukainen, miksi sen itse haluaa.