Kauanko pitäisit tavaraa varattuna, jos sille olisi muitakin ottajia? Ov
Laitoin kahteen paikkan ilmoituksen ja yksi henkilö laittoi torstaina ensin meilin, että hän ottaa ne kaikki ja laittoi vielä illemmalla yksärin, että ostaa ne.
Laitoin tuolle kuvat ja ym. tiedot samaan aikaan, kun henkilö laittoi tuon yksärin.
On ollut koneella, koska on kirjoittanut kyseiselle palstalle mm. eilen viestejä ja aivan varmasti on saanut myös sen yksärinkin, se kun lähes tulkoon aina pomppaa silmiin, kun menee sivuille.
Noh, eilen tuli sitten liuta muita viestejä, joissa kyseltiin, että onko X tai Y vielä vapaana, voisin ostaa.
Laitoin heille kaikille viestin, että nuo ovat tällä hetkellä varattuja, mutta ilmoitan sulle jos varaus peruuntuu.
Mitä tekisitte? Laittaisitte esim. tänään vielä viestin, että odotan esim. huomiseen vastaustasi, oletko maksamassa tms. vai myynkö toiselle, kun noista on tullut jo liuta kyselyjä.
Vai jotain muuta?
Ja joo, tiedän, että voi olla esim. mökillä tms. mutta kun on kuitenkin ollut koneella jne. Ja ei tässä mitään ongelmaa olisi, jos tuo olisi ainut kyselijä.
Kommentit (2)
vaikka noutokin siis sopisi mulle. Mutta tämä henkilö asuu Keski-Suomessa ja itse Etelässä.
Ja ei ole puhelinnumeroa mihin soittaa ja Enirolla kun hain, niin kyseisessä kaupungissa (tiedän kaupugin, kun kertoi sen ekassa viestissään) asuu 12 saman nimistä henkilöä tai melkein saman nimistä (tyyliin Jukka X ja Jukka-Pekka X ja Jukka-Matti X), en mä kehtaa soittaa heitä kaikkia läpi ja kysyä, että kirjoitatko sä X palstalle viestejä?
saat selvyyden heti. Jos ei vastaa laita tekstiviesti ja pyydä soittamaan ja ilmoittamaan milloin hakee ja maksaa tavarat. Ilmoitat muita ottajia on.
Jos hän ei ole saanut vaikka järkättyä vielä kyytiä, siksi ei ole vastannut, mutta tärkeintä olis että voisit jutella ja sanoa miten homman nimi on.