kuinka hiljaista asuntokauppa tällä hetkellä on
Meillä ollut nyt asunto 5h+k+s 107m2 myynnissä vantaalla melkein kuukauden eikä yhtään ostaja ehdokasta ole ilmaantunut.
Näyttöjä on ollut nyt neljä.toivottavasti saadaan myytyä pian.
Kommentit (55)
ENNEN kuin istutetut perennat pääsivät oikeuksiinsa. nyt kaikki istutukset kukkii ja kaunista on :)
ja eikö muka normaali elämä saa näkyä???? meillä on lapsia joista 2 on erityislapsia ja heille on ERITYISEN TÄRKEÄÄ ettäheidän ns taideteoksensa ovat esillä ja miten se suihkuverho kenenkään ostopäätökseen voi vaikuttaa tai lasten piirustukset .
en lue sisustuslehtiä enkä edes halua että koti olisi kuin jostain sisustuslehden keskiaukeamalta.
ihmettelee AP
just tyypillistä kierrätysperhettä, huonekalut lastulevyä ja saumat huutaa hoosiannaa. Puun väriä vielä. Missäköhän kohtaa on se laitettu piha ?
Hyvä ap. Pyydä joku kaveri kylään, jolla on kaunis koti ja jonka kanssa sulla on niin hyvät välit että voi sanoa suoraan muutaman asian. Haloo, jotain sammakkoverhoja kylppärissä. Isoja piirustuksia seinillä ... Oletko ikinä katsonut sisustuslehtiä ? Sun asunto ei ole houkutteleva yhtään, päinvastoin tekis mieli juosta karkuun.
Kaikki tollaset perusjutut pitää poistaa ja ottaa uudet kuvat. Heti ja ennen seuraavaa näyttöä.
Kaunis pöytäliina ja tuoreita kukkia pöytään. Kyllä tosta hyvä tulee, mutta nyt on tärkeintä että myönnät itsellesi että asunto on ruma etkä ala itse sitä paikkaamaan koska selvästi et osaa.
Mutta joku toinen osaa ja tee asialle jotain.
itse hyväksyin noi välittäjän ottamat kuvat enkä niissä mitään vikaa nähnyt :O
miksi ihmeessä pitäisi omista kalusteista alkaa tarroja irroittelemaan???eivät ne tänne ole jäämässä.
ja tämä on ollut meidän koti jossa on meidän oma tyyli.
ja kun ehdotettiin että yritä myydä myöhemmin niin ei mahdollista.Meidän tilannetta sen tarkemmin selittelemättä meidän on pakko muuttaa ennen koulujen alkua
nioin ja sinulle joka ehdotit että olisin mainostanut omaa asuntoa täällä jossakin toisessa aloituksessa.niin en ole
yhden perheen äiti olisi ollut kiinnostunut mutta mies haluaa omakotitaloon joten ei syntynyt siitä kauppoja
JOS tuo linkin asunto on se ap:n myymä.
(Muistan että joku siitä taannoin kyselikin täällä, että meniskö kattomaan ko. asuntoa... ellei sitten ollut ap itse joka yritti mainostaa :).Asunto vaikuttaa ihan kohtuuhintaiselta perusperheen kodilta, joilla ei varaa ole "hienompaan".
Aluetta en osaa sitten kommentoida - tuntuu että alue on aika syrjässä.Ensinnä - heinäkuu kyllä on hiljaista asuntokaupassa.
Ottaisin pois myynnistä vain viikoksi, ja sitten ihan uusien kuvien kera takaisin. Silloin se tulee "uutena kohteena" nettiin (kunhan välittäjä näppäilee sen kaikki tiedot uudestaan.)Voitteko vaihtaa välitysfirmaa? Ehkä henkilö joka asiaanne hoitaa, ei osaa kunnolla tehdä - ainakin kuvat oli tosi huonot. Oikeasti näyttää että hän ei nyt tee työtää kunnolla.
Ottakaa sellainen jolla on ammattikuvaaja. Aie ka moni toimisto käyttää nykyään, esim. Remax. Kiint.maailmallakin kyllä on ne laajakuvakamerat jne. eikä niitten käyttö maksa ekstraa, miksihän välittäjä ei ottanut niitä.- nuo "lähtöhinta"-kaupat ei toimi kuin pienissä keskusta-asunnoissa, näin tiedän. Kiint.maailma yrittää niitä ihmisille aina tyrkyttää.
Laittakaa myyntiin norm. hinnalla, eli joku vähän korkeampi, ja jätätte siihen ehkä n. 5% tinkivaraa.- pihanne on ankean näköinen kuvissa. Ottakaa osta tavaroista sieltä pois (ne seinän vieressä olevat hässäkät oli omituisia. Jos sen jonkun hupun alla oli grilli, ottakaa grilli esiin kuvien oton ja näytön ajaksi ja huppu piiloon.) Karsikaa tavaroita. Osta alesta terassille pari isoa ulkoruukkua ja niihin kukkia / kasveja.
Pyykkiteline levottoman näköinen, ota se pois tai laita suppuun jos saa, tai ota ainakin ne pyykkipojat pois.
Ehdottomasti kitkekää voikukat ja ratamot tms. nurmikosta pois niin hyvin kuin pystytte ja pitäkää se juuri ajeltuna ennen kuvia ja näyttöä.- keittiön työtasolta kuvien ja näytön ajaksi tavaraa vähemmälle ja ikkunasta kaihtimet auki.
- kylppäristä shampoopullot pois, 1-2 vain esillä. Pyyhkeet samanväriset / laadukkaat / vain muutama esillä, ei sekamelskaa.
- vanhempien makkarissa järjestelkää jotenkin uusiksi ettei sänky ole nurkassa! Sängyn pääty olisi luonteva sillä seinällä, jossa nyt näkyy joku vihreä lamppu. Vähentäkää tavaraa jos ei mahdu, tai laittakaa joku pöydistä sitten ikkunan alle tms.
- lastenhuoneiden pöydillä liikaa tavaraa, ne kaappiin. Ja julisteet pois seiniltä. Seinälle yksi joku kiva taulu, tai sitten keskitetysti vain yksi hieno juliste. Jos saa, repikää ne tarrat pois lasten kirjoituspöydän kaapin ovesta. Tai ainakni vähemmäksi tavaraa ja värikirjoa.
- eläinhäkit voi haista, eli tuulettakaa ennen näyttöä hyvin! JOs mahd., älkää laittako eläinhäkkejä kuviin ja ottakaa mukaan näytön ajaksi; sellaiset vähän allergiset perheet heti ajattelee ettei voi ostaa kun on eläimiä.
Ja näitä pikkustailuaksia ei tartte tehdä kun sen kuvien ottamisen ajaksi (niin itsekin tein kun myytiin) ja näytön ajaksi - kyllä ne liiat tavarat saa vietyä vaikka autoon säilöön siksi aikaa, kun näyttö on, jos jo varasto ja kaapit pursuu.
Tämä auttaa kuitenkin asuntoa näyttämään avarammalta ja valoisammalta.Talo on ulkopuolelta aika ankean näköinen. Onko se sisäänkäyntipuolelta kivan näköinen? Pitäisikö siitäkin olla kuva?
Ylipäänsä - siis viikoksi tai vajaaksi pois - uudet HYVÄT kuvat (hyväksyt ne itse, ja ole itse stailaamassa ja siivoamassa ennen kuvien ottoa), ja uutena kohteena takaisin. Ja ei tarjouskauppakohteena.
Jos mahd., harkitse välitysfirman vaihtoa (tosin ehkä teidän soppari on pitkään voimassa vielä?)Ai niin - vielä huomio tuosta hinnasta. Siis sellaiset "ei niin varakkaat lapsiperheet, jotka ehkä ostaa ekaa kotiaan", saattaa vähän mennä sekaisin tuosta myyntihinta/velaton hinta ja kk-vastike jutusta. Eli ekaa asuntoa ostavat ei ehkä oikein tajua, että jos ostavat sillä velattomalla hinnalla, niin hoitovastike kuukaudessa on EDULLINEN! (Vesimaksu ja autopaikakmaksu on myös edulliset.)
Välittäjän homma jälleen olisi osata kertoa tästä.
jos haluat nopeuttaa asuntosi myyntiä, niin kannattaa ehdottomasti tehdä noita aiempien kirjoittajien neuvomia asioita. Olisi tärkeää, että myynti-ilmoituksen kuvissa asunto pääsisi enemmän oikeuksiinsa, koska ne kuvat vaikuttavat TODELLA PALJON siihen, että lähteekö sitä asuntoa paikanpäälle edes katsomaan. Itse en noiden kuvien perusteella lähtisi. Suosittelen myös ehdottomasti kuvien uusimista pienellä stailauksella, jotta saatte lisää katsojia näyttöihin, jolloin asunto menee helpommin kaupaksikin. Jos et ole valmis tekemään mitään asunnon myyntiä edistääksesi, niin on turha valittaa jos ei kauppoja synny.
Kyllä sillä valitettavasti on väliä miltä kalusteet/suihkuverhot yms. näyttää. Asuntokauppa on pitkälti mielikuvakauppaa. Teidän täytyy yrittää luoda mielikuvaa asunnosta, joka on siisti ja hyvin pidetty.
Me myimme juuri asuntomme ja kuvien ottoa varten karsimme aivan kaiken ylimääräisen. Etenkin kylppärit ja keittiö on tärkeä saada siistin ja tilavan näköiseksi. Ehdottaisin teille, että pyydätte välittäjää ottamaan uudet kuvat. Pitkälti toteuttaisin täällä annetut ohjeet ja ottaisin esim. jääkaapinovesta magneetit pois sekä wc:n kuvasta pois pöntönpienennin!
Tsemppiä myyntiin!
nehän on kivoja - mutta niitäkin voi laittaa jotenkin nätisti esille.
Julisteita kehotettiin vähän vähentämään.
Mutta huom!, - KUVIEN oton ja näytön ajaksi - kai ne lapset sen kestää. Tai viette ulos siksi aikaa etteivät näe että kuvat on hetken pois seinältä.
Toki ei ole pakko ottaa tarroja irti eikä tehdä mitään.
Sellainen vaan antaa yleiskuvan perheestä, joka on asunnossa asunut - eli ei välitetä juurikaan minkä näköistä on, onko kalusteet siistinä pidetty jne.
Eli sama fiilis tulee, ettei ole niin välitetty asunnosta ylipäänsä pitää huolta (kuten joku jo kirjoitti). Ei ole ehkä putsattu ilmastointikanavia, lattiakaivoja, astianpesukonetta, siivottu tarpeeksi niin että jossain onkin jotain hämähäkki ja muurahaispesäkkeitä tms.
Näin ei tietenkään välttämättä ole, mutta alitajuisesti monelle ostajalle voi tulla sellainen fiilis.
Hoidettu koti - hoidettu asunto.
Vähän sinnepäin - asuntokin hoidettu vähän sinnepäin.
Vaikka ette voi ottaa asuntoa pois myynnistä, sen voi ottaa edes pariksi päiväksi pois netistä, ja laittaa uudelleen nettiin uusilla kuvilla, uutena kohteena (kun välittäjä viitsii näpytellä tiedot uusiksi) - monet tekee näin!
Ja ei tuolla tarjouskauppahinnalla!! Vaan joku norm.hinta.
Suomalaiset haluaa tinkiä alaspäin, eivät ylöspäin!
Usko pois, tuo että asunto on pari pv pois netistä ei hidasta sen myyntiä, mutta nopeuttaa jos teette kuten kehotettu. Tänään pois, torstaina takaisin ja saatte uuden näytön jo sunnuntaille.
Kuvien perusteella perheenne vaikuttaa aika köyhältä, joten asunnosta ei saa mielikuvaa unelmakodista, kuten jo aiemmin kirjoitinkin.
koska oikeasti jotenkin toivon että saisitte asunnon pian myytyä, kysesssä kun ON ihan kiva perhekoti, kohtuuhinnalla. Voisin itsekin harkita eri elämäntilanteessa, kun joku lapsista olisi jo muuttanut pois.
(Tosin epäilyttää vähän millainen yhtiö on ylipäänsä kyseessä - oliko yhtiöllä jotain vastikesaatavia -onko yhtiössä porukkaa joka ei hoida asioitaan. Tämäkin varmaan mietityttää monia.)
Itse siis myimme myös taannoin, ja olin tarkka että kuvia ottaessa ja näytölle esim. vähensin ison perheemme pyyhemäärää kylppärissä, ettei näytä liian täydeltä. (Vaikka kaikki pyyhkeet onkin nätisti samaa tyylikästä sarjaa.)
Ja todella laitoin jotain normaalisti esillä olevia tavaroita pois siksi aikaa.
Katsoin että verhot auki ja valo tulee nätisti, ja PESIN IKKUNAT!
Kaikkia tosi pieniä yksityiskohtia viilasin.
Esim. sängyt silleen nätisti tyylikkäästi pedattu (päiväpeitto silleen vaan jalkopään kohdalla ja nukkumapeitot taitettu nätisti), koristetyynyjä.
Asunto meni kaupaksi eka näytöllä.
Välittäjän ottamaan ulkokuvaan en ollut tyytyväinen - otin itse pari kuvaa ja lähetin hänelle, ja niitä käytettiin.
Niin - kahluualtaat on kivoja, ja voi hyvin olla esillä, mutta voisko ehkä kuitenkin toisen niistä ottaa pois pihalta, esim. sen pienemmän joka terassilla?
Lapsipehreen elämä saa ja PITÄÄ näkyä, mutta senkin voi osin "lavastaa" näyttämään siltä että se on kivaa, vaivatonta ja ihanaa. Että tulee alitajuinen fiilis että tässä kodissa asuu onnellinen perhe jolla on aina kaikki hyvin. No, toi nyt vähän kärjistäen, mutta siis tän tyyppistähän stailauksella haetaan. (Esim. VOI olla joku kiva puujuna tms. kivan näköinen lelu jätetty pöydälle tai lattialle nätisti, mutta ei kirjavaa kasaa kaikkea krääsää).
17
ja tulevalle maanantaille on jo uudet näytöt.Meillä on 4 lasta joista 2 on erityislasta(kehitysvamma diagnoosit)
ja oma terveyteni ei salli suuria rehkimisiä. ja lisäksi mieheni tekee pelkästään yötöitä joten meille riittää se että lattia ja tasot on muuten siistejä.tavarat ei meitä haittaa.
uusi asunto on kiikarissa ja kun kävimme sitä katsomassa kämpässä oli banaani laatikoita joka seinällä ja sai kahlata tavarameressä mutta silti näimme asunnon sen tavarameren takaa.
enempää emme jaksa asunnon hyväksi tehdä.
T:AP
nehän on kivoja - mutta niitäkin voi laittaa jotenkin nätisti esille.
Julisteita kehotettiin vähän vähentämään.
Mutta huom!, - KUVIEN oton ja näytön ajaksi - kai ne lapset sen kestää. Tai viette ulos siksi aikaa etteivät näe että kuvat on hetken pois seinältä.Toki ei ole pakko ottaa tarroja irti eikä tehdä mitään.
Sellainen vaan antaa yleiskuvan perheestä, joka on asunnossa asunut - eli ei välitetä juurikaan minkä näköistä on, onko kalusteet siistinä pidetty jne.
Eli sama fiilis tulee, ettei ole niin välitetty asunnosta ylipäänsä pitää huolta (kuten joku jo kirjoitti). Ei ole ehkä putsattu ilmastointikanavia, lattiakaivoja, astianpesukonetta, siivottu tarpeeksi niin että jossain onkin jotain hämähäkki ja muurahaispesäkkeitä tms.
Näin ei tietenkään välttämättä ole, mutta alitajuisesti monelle ostajalle voi tulla sellainen fiilis.Hoidettu koti - hoidettu asunto.
Vähän sinnepäin - asuntokin hoidettu vähän sinnepäin.Vaikka ette voi ottaa asuntoa pois myynnistä, sen voi ottaa edes pariksi päiväksi pois netistä, ja laittaa uudelleen nettiin uusilla kuvilla, uutena kohteena (kun välittäjä viitsii näpytellä tiedot uusiksi) - monet tekee näin!
Ja ei tuolla tarjouskauppahinnalla!! Vaan joku norm.hinta.
Suomalaiset haluaa tinkiä alaspäin, eivät ylöspäin!Usko pois, tuo että asunto on pari pv pois netistä ei hidasta sen myyntiä, mutta nopeuttaa jos teette kuten kehotettu. Tänään pois, torstaina takaisin ja saatte uuden näytön jo sunnuntaille.
oma 4h+k oli myynnissä reilu kolme kuukautta ennenkuin ostaja löytyi.välittäjämme sanoi vaan silloin meille että isommat asunnot liikkuu hitaammin.
eiköhän teidänkin asunnolle ostaja löydy ennemmin tai myöhemmin :)
paljon huoneita neliöön nähden, en viitsis edes tulla katsomaan.
Kaikki ihmiset tässä maailmassa tietää että kesäksi aina hiljenee asuntokaupat. Vain helmet menee tai että just oikea ostaja tulee.
Mekin katsotaan asuntoa mutta yhtään asuntoa ei olla menty kesällä edes katsomaan kun aina ollaan jossain näyttöjen ajan.
Sinuna pitäisin ainakin kuukauden tauon, ettei asunto " kulu " liikaa. On tosi huonoa se, että asunto on pitkään myynnissä.
ja tulevalle maanantaille on jo uudet näytöt.Meillä on 4 lasta joista 2 on erityislasta(kehitysvamma diagnoosit) ja oma terveyteni ei salli suuria rehkimisiä. ja lisäksi mieheni tekee pelkästään yötöitä joten meille riittää se että lattia ja tasot on muuten siistejä.tavarat ei meitä haittaa. uusi asunto on kiikarissa ja kun kävimme sitä katsomassa kämpässä oli banaani laatikoita joka seinällä ja sai kahlata tavarameressä mutta silti näimme asunnon sen tavarameren takaa. enempää emme jaksa asunnon hyväksi tehdä. T:AP
nehän on kivoja - mutta niitäkin voi laittaa jotenkin nätisti esille. Julisteita kehotettiin vähän vähentämään. Mutta huom!, - KUVIEN oton ja näytön ajaksi - kai ne lapset sen kestää. Tai viette ulos siksi aikaa etteivät näe että kuvat on hetken pois seinältä. Toki ei ole pakko ottaa tarroja irti eikä tehdä mitään. Sellainen vaan antaa yleiskuvan perheestä, joka on asunnossa asunut - eli ei välitetä juurikaan minkä näköistä on, onko kalusteet siistinä pidetty jne. Eli sama fiilis tulee, ettei ole niin välitetty asunnosta ylipäänsä pitää huolta (kuten joku jo kirjoitti). Ei ole ehkä putsattu ilmastointikanavia, lattiakaivoja, astianpesukonetta, siivottu tarpeeksi niin että jossain onkin jotain hämähäkki ja muurahaispesäkkeitä tms. Näin ei tietenkään välttämättä ole, mutta alitajuisesti monelle ostajalle voi tulla sellainen fiilis. Hoidettu koti - hoidettu asunto. Vähän sinnepäin - asuntokin hoidettu vähän sinnepäin. Vaikka ette voi ottaa asuntoa pois myynnistä, sen voi ottaa edes pariksi päiväksi pois netistä, ja laittaa uudelleen nettiin uusilla kuvilla, uutena kohteena (kun välittäjä viitsii näpytellä tiedot uusiksi) - monet tekee näin! Ja ei tuolla tarjouskauppahinnalla!! Vaan joku norm.hinta. Suomalaiset haluaa tinkiä alaspäin, eivät ylöspäin! Usko pois, tuo että asunto on pari pv pois netistä ei hidasta sen myyntiä, mutta nopeuttaa jos teette kuten kehotettu. Tänään pois, torstaina takaisin ja saatte uuden näytön jo sunnuntaille.
Mutta ei se vaatisi oikeasti kuin tunnin, että pikkaisen järkkäisi paikkoja ennen kuvien ottoa. Tai oikeastaan vain puoli tuntia - mutta jos siirtelee makkarin sänkyä ja kalusteita vähän, niin sitten ehkä sen tunnin, kun lakaisee vielä pölyt sängyn alta.
Siis ei tosiaan tarttisi tehdä mitään kovin massiivista!
Loputhan olisi välittäjän hommaa - eikä ihan mahdoton rasti hällekään. Vain ottaa uudet kuvat, ja panna kohde uudelleen nettiin parin pv:n päästä eri hinnalla!
Se on totta että FIKSU ostaja näkee asunnon kyllä roskankin läpi, mutta monet ei. Ne mielikuvat siitä siellä asuvasta nykypehreestä vaikuttaa helposti alitajuntaisesti.
Itse asiassa onkin helpompi katsoa asuntoa, joka on jo täynnä muuttolaatikoita tms., koska se tekee jo asunnosta neutraalimman oloisen, kuin se että siellä on joku perhe ja sen perheen "henki ja sielu" voimakkaasti läsnä tavaroiden kautta.
Mutta tsemppiä kuitenkin!
17
must toi talon koko ap kuulostaa hyvältä. Kannattanee tehdä joitakin mutoksia pihaan/taloon, mikä voisi kiinnostaa perheellisiä ihmisiä. Luoda hyviä mielikuvia.
Talo on suht uusi eli v 2007 loppupuolella valmistunut paritalo asunto.asunto on yhdessä tasossa.
aidattu etupiha ja terassi ja kukkaistutukset ja hyvin hoidettu nurmikko.Myyntiä varten laitettiinkin piha kuntoon.
ja sinulle joka sanoit että pitäkää kuukauden myyntitauko niin ei oikein ole varaa tehdä niin meidän tilanteessa.
niin ja mitä tulee asunnon kokoon niin hukka neliöitä ei juurikaan ole vaan pohja ratkaisu on enemmän kuin hyvä.
T:Ap
pyytää välittäjää esim. kuvaamaan uusiksi, kun itse kerran hyväksyit ne kuvat tms, niin turhaa mietit.
Se on täysin normaalia ja perusteltua pyytää uusia toimenpiteitä, jos on ollut jo kuukauden myynnissä.
JOS välittäjä olisi fiksu, hän OLISI JO ITSE ehdottanut vastaavia toimenpiteitä.
17
Pari tuttua kiinteistönvälittäjää on sitä mieltä, että nimen omaa perheasunnot käyvät heinäkuussa kaupaksi. Silloin lapsiperheillä on lomaa ja aikaa miettiä perheen kuvioita ja käydä näytöillä. Perheitä kiinnostaa myös piha, joten kesällä senkin näkee parhaimmillaan. Moni haluaa myös muuttaa juuri kesäloma-aikaan, joten jos myynnissä on kiva koti kivalta alueelta, ei pitäisi olla huolta. Kyllä heinäkuussa kauppa käy, kun vaan kohde on kunnossa. Tsemppiä myyntiin!
Talo on suht uusi eli v 2007 loppupuolella valmistunut paritalo asunto.asunto on yhdessä tasossa.
aidattu etupiha ja terassi ja kukkaistutukset ja hyvin hoidettu nurmikko.Myyntiä varten laitettiinkin piha kuntoon.T:Ap
Niin tyhmältä kuin kuulostaakin, mutta kannattaa katsoa vähän jotain Asunto myyntikuntoon tms ohjelmia. Niissä on oikeasti hyviä vinkkejä.
Miten ihmeessä olette saaneet tungetuksi viisi huonetta noin pieneen neliömäärään? Huoneitten täytyy olla melkoisia koppeja tai sitten on vain yksi vessa, ahdas suihkutila tai muita oleellisia puutteita. Auttaisiko muutaman väliseinän kaataminen ja huoneitten isontaminen myyntiä?
Itse en ainakaan ostaisi viiden kopin taloa. Makuuhuoneitten pitää olla kunnon kokoisia, lapsille leikkitilaa ja aikuisten makkari sellainen, ettei sänkyä tarvitse panna nurkkaan ja huoneeseen mahtuu pöytä, tuoli, kaapistot, peili ja pukeutumistila jne...
Onnea kuitenkin talokaupoille. Jossain on varmaan joku, joka etsii juuri tuollaista taloa.
ja nyt ihmiset ovat varmaan erityisen varovaisia ja seuraavat talouden tilannetta.
Oliko teidän kohde Vallinojalla?
Meidän pitäsi myös saada asunto myytyä. Touko- kesäkuussa oli myynnissä. 1 tarjous tuli mutta ostaja yritti tiputtaa hintaa niin paljon ettei hyväksytty tarjousta. Nyt pidetään heinäkuu taukoa ja elokussa jatketaan.
Meillä on 5 h kahdessa tasossa ja neliöitä 110. Kaksi isoa makkaria ja kaksi vähän pienempää, mutta ihan kunnollisia nekin.
Tässä on myös hyvä pohja. Kaksi vessaa, iso kylppäri ja sauna. Ja vaatehuonekin vielä.
Mistä päin Vantaata myytte? Meillä etsinnässä 5 h yhdessä tasossa tai 6 h kahdessa tasossa. Nyt olisi hyvä aika muuttaa ennen koulun alkua.
tässä on vielä linkki asuntomme myynti ilmoitukseen http://kuluttaja.etuovi.com/kohde/259158 .eka mahdollinen tarjous ollaan valmiita hyväksymään.niin ja huoneet eivät ole mitään koppeja ja 2 vessaakin löytyy :)
T:AP