Onko mahdollista rakastua vielä 40v?
Kommentit (10)
Jotkut rakastuu vanhainkodissakin. Koskaan ei ole liian myöhäistä, tarvii vaan sopivan sattua kohdalle.
Mä oon 44 v ja rakastunut. Toisaalta toivon, että en olis, elämä olis ehkä helpompaa. Toisaalta tää pilvissä leijuminen on ihanaa.
ja ovat jokseenkin tuon ikäisiä
Vanhempani taas rakastui kihlattuunsa 50-vuotiaana.
Jotenkin ajattelin että nelikymppisenä näkee kaiken jo niin realistisena, ettei ole enää kykenevä rakastumaan. Olen toki mielelläni väärässä:)
Itse olen oikeastaan ensimmäistä kertaa elämässäni (tai ehkä toista: ensimmäinen kerta oli 14-vuotiaana) rakastunut 41-vuotiaana, hurjasti mutta viisaasti, intohimoisesti mutta pitkällä tähtäimellä.
On näitä tuttavapiirissä pari muutakin.
Ja olen tavannut ihmisiä, jotka ovat oikeasti rakastuneet kiivaati ja sykähdyttävästi eläkeiässä. Leski-ihmisiä.
enkä usko enää rakastuvani. Mulle riittäis sellanen tasainen kumppanuusliitto, en jaksaisi sitä tuskaa mikä tulee niistä suurista tunteista.
En minäkään usko enää rakastuvani, en osaa enää.
noooot!
tyhmä kysymys - vanhainkodeissakin rakastutaan.
Itse tein vielä lapsenkin 40+, kun rakastuin
kumpa vain uskaltaisin tehdä sen aloitteen.
mutta jonkun sortin kumppanuus onnistuu, ikää 48
toivoa on vielä...
ap.