Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuparikierukka 10 vuotta paikoillaan!

Vierailija
06.07.2011 |

Mulla on asennettu kuparikierukka 2001. Mitään erikoista en ole havainnut, tosin viime aikoina PMS oireet ovat koventuneet, tosin ikääkin on jo 43 vuotta. Ehkäisy on toiminut 100% ja kuukautiset tulevat kuin kello, 28 päivän välein. Tosi runsaat ne ovat olleet aina, eli ei muutosta tämän 10 vuoden aikana.

Pitäisikö kuitenkin varata aika gynelle? Mitä tapahtuu, jos en tee mitään? voiko se kierukka jotenkin syöpyä kiinni kohtuun? Mitä teen??? Gyne pelottaa. - Siis en ole käynyt gynellä 2001 jälkeen.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kierukan kun se oli ollut sen 5 vuotta,mutta sanoivat että voi olla hyvinkin 7 v.! Ajattelin et kuinka voidaan noin neuvoa jos paketissa lukee että ehkäisyteho heikkenee,mitä pidempään se on.



Tilaa aika gynelle ja poistata,kun ei ole enää varma.Niin ja oon kuullu kans että voi kasvaa kiinni kohtuun.

Vierailija
2/3 |
06.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

30 vuotta paikoillaan! Sattuiko poisotto?

ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

30 vuotta paikoillaan! Sattuiko poisotto?

ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan neljä kuusi