Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

pyörällä ajo!

Vierailija
04.07.2011 |

ikuisuus kysymys miten opetatte lastanne ajamaan pyörällä??!! meillä keväällä 5 vuotta täyttänyt ei toivoakaan että osaisi ajaa pyörällä.. siis ilman apupyöriä.. otettiin toki apupyörät jo pois jne.. mutta ei edes ole pojalla intoa ajaa huutaa kurkku hurjana ei osaaa pidäkiinni vaikka todellisuudessa ehkä voisi pystyssä pysyäkkin jos siihen ajamiseen keskittyisi eikä vierellä oliaan.. muuten on kyllä touhukas poju oppi juuri uimaan ja muutenki kova menemään.. mut tää pyörällä ajo huh !

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
04.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos ei vielä halua opetella. Meillä on sattunut niin, että lapset on itse halunneet opetella ja ovatkin oppineet ihan omin neuvoin, kun on annettu siihen aikaa ja tilaisuus. Kaatuilivat paljon, mutta nousivat vaan uudestaan satulaan. Yrityksen ja erehdyksen kautta pikkuhiljaa..

Vierailija
2/2 |
04.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kerrotaan lapselle, että tanko pidetään suorassa, jalat polkimilla poljetaan. Tanko suorassa, poljetaan. Tanko suorassa, poljetaan... Näiden simultaanisuoritus meinaa opetteluvaiheessa unohtua. Tarikasta kiinni, juostaan perässä. Kun näyttää siltä, että lapsi hiffaa, mistä on kyse, juostaan perässä, mutta ei enää pidetäkään kiinni.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän viisi