Tällaisen komistuksen Charlene saa tänään häävuoteeseensa
Kommentit (6)
Kun ikää tulee, moni mies kaljuuntuu ja vielä useampi kehittää pienen pömppömahan.
Tosin pystyisi suorittamaan triatlonin tuosta vaan, kroppa timmi kuin mikä, vaikka ikää jo liki 50v. Se taitaa olla liiallisen testosteronin syytä, että kaljuuntuu, mutta myös pakko kuntoilla koko ajan, kun saa siitä hyvän olon. Itse asiassa tuosta syystä luonnonvalinta naisilla pitäisi ollakin kaljupäät etusijalla.
Ei se kyllä ihan noin suorasukaista ole. Myös testosteronin puute aiheuttaa kaljuuntumista. Korkea testotaso säilyttää hiukset pitkään. Albertilla on niin korkea rasvaprosentti, että taitaa olla melko alhaiset hormonitasot.
korkea testosteronipitoisuus aiheuttaa kaljuuntumista. Eunukeilla on tuuheat hiukset.
Kun se olisikin noin yksinkertaista. Kaljuuntuminen on perinnöllinen taipumus, joka ilmenee testosteronivaikutuksessa eli miessukupuolella. Se ei korreloi sinällään siihen testosteronin määrään. Eunukeilla saattaa olla tuuheat hiukset, mutta tuolla logiikalla kaikilla naisillakin on tuuheat hiukset!!! Eikö ole aika hassu juttu, katselepa Suomessa kadulle. Aika harvalla on itseasiassa tuuheat hiukset.
Katsos kun makuja on monenlaisia.