Huh,onneksi en ollutkaan raskaana!!!
Mulla on aina tosi säännölliset menkat mutta nyt olivat 2 päivää myöhässä,melkein jo itkua väänsin kun ajattelin että meille tulee vauva :D
Tänään kesken työpäivän menkat sitten alkoivatkin ja olin NIIN helpottunut että huh huh! Ihan varmuudeksi tein myös raskaustestin joka oli luojan kiitos nega.
Kommentit (3)
Olen surkutellut sitä ettei sisaruksia lapsella ole mutta kun EN HALUA yhtään enempää. Joku 9v varmasti olisikin innoissaan vauvasta joo..ap
Esikoiseni oli 9 kun eka kerran odotin hänelle pikkussarusta, mutta raskaus meni sitten kesken. Hän oli kauhean pahoillaan, ja nyt kun pikkusisarus on, on hän 12-vuotiaana aivan lumoissaan ja innoissaan vauvasta. Poikalapsi vielä, ettei voi vedota nukkeleikkihaluihin ;-)
Mutta mutta alkuperäiseen aiheeseen: sama tilanne täällä, tein testin toissapäivänä ja se oli onneksi nega. Näin imetysaikana kuukautiset ilmeisesti vain ovat edelleen sekaisin.
Kyllä oli vatsassa kylmä tunne kun ajattelin olevani taas raskaana, sterilisaatiojonossa...
SILTI oli jotenkin haikeaa ja surullista, ettei sitä toista sinistä viivaa testiin ilmestynyt. Vaikken sitä siihen halunnutkaan. Raskaana oleminen on niin erityistä, että menetettyä mahdollisuutta suree samalla kun siitä iloitsee.
Ja oli niin tajuton helpotus, kun tajusin, ettei raskaudesta ollutkaan kyse. Kait tämä pikkulapsi-kotiäiti -vaihe on niin nähty, ettei enää halua samaan rumbaan.