Mistä löydän ruskean samettimekon?
Olen etsiskellyt 1-vuotiaalle 80-senttistä tummanruskeaa tai tummanviolettia liivimekkoa, vaan kun ei löydy mistään! On kierretty Hennesit, Lindexit, Kapppahlit, Sokos, Stockmann... Tampereella siis. Ihan sellainen yksinkertainen, ei mitään juhlavaa tai rimpsuja. Vinkkejä?
Kommentit (7)
Ruskea samettimekko, jossa helmassa kukkakirjailuja.
Bobossa näin ruskean samettimekon jossa oli vaaleanpunaisia palloja, sellainen vähän retrohenkinen. Taisi olla Girandolan eli löytynee muistakin Girandolaa myyvistä kaupoista.
Hennesillä oli useampikin ruskea mekko tytöille. Yksi oli samettinen, toinen oli ruskea-valkoruudullinen (salmiakkiruudut muistaakseni) ja muitakin ruskeasävytteisiä oli.
oon ainakin ite ostanu lindexiltä fix merkkisen tummanruskean samettimekon. oli tosi söpö. ostin ite tosin jo muutama kuukausi sitten et olisko teidänki paikkakunnan lindexiltä ne jo loppunu, täältä ne on nimittäin jo menneet.
oli ainakin sellainen tummanruskea vakosamettiliivari, jossa oli brodeerattu syksyinen Nalle Puh eteen. Oli tosi kiva ja harmitti, kun meidän neidille jo liian pieni :o( Muitakin viininpunaisia ja ruskeita vaatteita siinä bongasin ohi mennessäni.
Moi!
Kerrankin voi sanoa ett minä tiedän mistä sellaisen löytää!! Katso www.embia.fi, kohdasta vauvanvaatteet. Siellä on samettiliivimekko, yhtenä värinä myös ruskea. Ostin sen Lahdesta tehtaanmyymälästä viime talvena, mutta meillä on lyhyt tyttö (nyt1v8kk), ja mekko on sopiva vieläkin. tosi simppeli ja kiva malli. Kait sinne voi soittaa ja kysellä, tais siinä nettisivulla olla tilausohjeetkin (tehtaanmyymälässä voi olla halvemmalla, itse maksoin 10¿, mutta jos Tampereella asut, se ei paljoa auta)
Toivottavasti löytyy mieleinen!