Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tuntuu, etten halua enää tätä lasta..

Vierailija
04.06.2011 |

olen raskaana ja pelottaa koko ajatus lapsen syntymästä. Meillä jo ennestään yksi lapsi, joka tällä hetkellä pahassa uhmaiässä ja koittelee hermoja. Nyt tuntuu, etten vaan pärjää kahden kanssa :(

Tuleva lapsi on toki haluttu ja toivottu, mutta miksi tunteeni sanovat muuta.. ahdistaa.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
04.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olet vain tunnetasolla valmistautumassa toisen lapsen syntymään.

Vierailija
2/3 |
04.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla oli samanlaisia tunteita kun aloin odottaa toista samaan aikaan kuin esikoinen pamahti uhmaikään. Sanoin silloin miehellekin, että jos lapsi ois ollut noin kamala vielä pari kuukautta sitten, ei olis tullut mieleenkään suunnitella toista lasta...mietin pitkään että tulikhan tehtyä virhe, ja miten pärjään kahden kanssa.

Aikaa siinä meni, mutta sitten kun toinen lapsi syntyi, tuntui kaikki ihan hyvältä ratkaisulta. Esikoisen uhmakin lieveni yhdeksässä kuukaudessa siedettävän tasolle, ja kaikki on mennyt hyvin alkuvaikeuksien jälkeen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
19.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan alko naurattaan että en ookkaan yksin näitten hullujen ajatusten kanssa :D

Lasta olen kovasti toivonut ja odottanut, mutta nyt hirvittää koko homma!

Esikoinen vasta täyttänyt 3-vuotta ja itsellä 26rv viikko menossa... oma koko ja väsymys ja kivut vielä lisäävät tuskaisuutta kun pikku herra vielä aloitta tähän kiistelyn paahtoleivä väristä niin kyllähän se hermoja kyselee!

Nyt tuntuu että tilanne vain pahenee kun mustasukkaisuus astuu kuviin... Poika on siis ymmärtänyt että joku muukin on tulossa taloon! Kertokaapa viisaammat miten olette tilanteen ratkaisseet...?