G: Paras grillimakkara lastenne mielestä, entä aikuisten?
Meillä makkaratuntemus heikkoa ja siksi kyselen. Lapset tykkää HK:N sinisestä, mutta tuntuu, että toreilla ja tapahtumissa on sellaisia hyviä perusmakkaroita, joista lapset tykkää. Mitäköhän ne on?
A-luokan makkarat usein lasten makuun liian lihaisia. Mikä olis hyvä?
Kommentit (13)
Aikuisille maistuu myös Habanero Kabanossi.
Lapset tykkää grillatuista nakeista, muita suosikkeja on:
Hiillos
Kabanossi
Camping
Eetvartti
Iivari
ja tähän on turha yrittää väittää vastaan:)
mutta valmistus on lopetettu :(((
Lapset eivät tykkää grillatusta makkarasta, vaan heille grillataan kanaa ja maissia.
mies tykkää wilhelmistä,mä ihan Korpelan makkarasta vain.
Grilli maisterin chili-cheddari makkara ON hyvää. 1.50€ ja 67% lihaa. Kaikki tykkää meidän perheessä.
kabanossi ja lapsista prinssin nakit
on sellanen aika perus, ei nimenomaan sitä lihaisuutta ja paistuu kivasti. Epäilen, että tuota aika monessa tapahtumassakin myynnissä.
kkk
Vai mitä tää tarkoittaa? Kerro vaan säkin rohkeasti lerssimieltymyksesi.
ap
ketsupin kanssa ja lasten makuun. Jauhoisa ja ei liian suolainen kuten vaikka Poprilli tai Camping.
Suomalaiseen makuun makkarana suutuntumalta sopiva kuten HKn sininenkin kiuasmakkarana, lihaisammat bratwurstit ja liharuuat sitten grillataan erikseen ja nekin hyviä.
Hiukan rasvaisempi hyvä grillimakkara on (juu sen bändin) Kotiteollisuus-makkara, valmistajaa en muista.
Nuoriso on tykännyt myös hiukan lihaisemmista makkaroista, pojalle kelpaa kaikki missä lukee pekoni.
perus hyvä makkara on minusta camping,ei liian lihaisa.Kabanossi on aika lihaisa.
Itse tykkään siitä lidlin juusto-chili makkarasta Nam nam!