Miten tämä kampaus on tehty? käytetäänkö tähän vahaa?
Kommentit (8)
rullat, tupeerataan tyveä, jotta nousee, kammataan sileäksi, nostellaan kihara kerrallaan ylös, lakkaa joka väliin ja päälle
Kampaajalla se tehdäään rullilla ja kuivaajalla, sitten tupeerataan pystyyn ja aletaan asettelemaan.Lakkaa joka väliin!
Valkki on tukan sisään laitettava möhkäle, joka antaa voluumia ja siihen voi kiinnittää hiuksia.
Nuo suortuvat on todennäköisesti kiinnitetty huomaamattomilla pinneillä ja vielä liimattu paikalleen lakalla.
Kampaajalla se tehdäään rullilla ja kuivaajalla, sitten tupeerataan pystyyn ja aletaan asettelemaan.Lakkaa joka väliin! Valkki on tukan sisään laitettava möhkäle, joka antaa voluumia ja siihen voi kiinnittää hiuksia. Nuo suortuvat on todennäköisesti kiinnitetty huomaamattomilla pinneillä ja vielä liimattu paikalleen lakalla.
ja kysyä häneltä toteutuksesta. Harvalta tuollainen onnistuu kunnolla omin voimin.
suoraan sitä luonnonkiharaa, en lähtisi suoristamaan.
Eli muotoilutuote pohjalle, tarvittaessa kevyt tupeeraus, kiinnitys takaraivolle, esim. niin että jätät osan hiuksista kiinnittämättä (päältä ja sivulta) ja teet lopuista siistin nutturan jonka kiinnität pinneillä. Sitten asettelet kiharat kauniisti sen nuttutan päälle, kiinnität esim. tuollaisilla helmipinneillä. Onnistunee paremmin jos joku toinen tekee :)
Noi isot kiharat voi vaan asettaa tai sitten tehdä ne esim. kiharimella tai suoristusraudalla, riippuu hiuksista.
-harrastelija
mutta nuttura valkin kanssa, kampausnestettä tietysti, päälihiuksia jätetään vapaaksi ja sitten kiinnitetään ja hemmetisti lakkaa.