Kuka duunaa yöllä?
Yhtä toista palstaa lukiessani huomasin, että hirveän moni (vähintään puolet) harrastaa seksiä ja masturbointia yöllä tai aamuyöstä kertomustensa mukaan. Siis tuntuu vähän kummalliselta kuinka tavalliset ihmiset jaksavat tehdä sitä aamuyöstä, esim. 04 aikaan jos oletuksena on että pitäis niinku nukkuakin töitä/koulua ym varten. Ovatko himot silloin monellakin korkeimmillaan tai seksiajankohdaksi "normaalein"? Omalla kohdalla ei kyllä ole keskellä yötä.
Kommentit (2)
Me yleensä pannaan illalla siinä kymmenen yhentoista aikaan mutta jos se jostain syystä on jäänyt väliin ja satun heräämään yöllä niin yleensä alan vonkaamaan pillua. Yleensä saan ja kassien tyhntämisen jälkeen onkin niin mukava nukahtaa vielä vähäksi aikaa.
Meillä joskus duunataan, vaimo on niin väsynyt illasta että mennään nukkumaan ja hän joskus tokaisee että sopii herättää parin tunnin kuluttua. En laita mitään kelloa soimaan vaan jos satun heräämään, aika usein niin käykin, itsestään niin sormetan vaimolle orkun ja sitten pano perään. Tuo on jotenkin hassu juttu että tuolla tavalla yöllä laukean paljon nopeammin kuin tavallisesti. Jotenkin tilanne on niin kiihottava. Aamuyöstä ei olisi toivoakaan että vaimolta heruisi. Aamupanotkin on niin harvinaista herkkua, hyvä jos kerran pari vuodessa ja juu moni arvaakin jo tässä vaiheessa että seksielämä muutenkin aika lässähtänyt.
Yöpano sopii hyvin esim. kiireisille ja väsyneille uraohjuksille, ei oikeastaan vaikuta mitenkään unenmäärään kokonaisuudessaan kun kestää sen vartin verran koko toimitus jos on vartista kiinni niin sitten on uni logistiikka muutenkin pielessä.